Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Międzynarodowy Festiwalu Folkloru „Przygoda 2017”

Start o godz. 08:00, trwa od 23 do 30 sierpnia wstęp wolny

Rybnik już po raz piąty będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.  Od 23-30 sierpnia w mieście będą gościć zespoły nie tylko z Europy, ale także z Azji i Ameryki Południowej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym międzynarodowym przedsięwzięciu poza gospodarzami czyli Zespołem Tańca Ludowego „Przygoda” zobaczymy Zespoły z Meksyku, Indii, Francji, Republiki Zielonego Przylądka, Czech, Litwy, Zespół Mniejszości Czeczeńskiej oraz zaprzyjaźnione zespoły polskie.

Inauguracyjny koncert z udziałem uczestników Festiwalu zaplanowano 23 sierpnia w Industrialnym Centrum Kultury w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku - Niewiadomiu. Codziennie przewidziano koncerty na rybnickim rynku, zaś 25 sierpnia o godzinie 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej zaplanowano koncert jubileuszowy z okazji przypadającego w bieżącym roku 45 lecia działalności Zespołu Tańca Ludowego „Przygoda”. Warto przy tej okazji nadmienić, iż założycielami tego wielce zasłużonego dla miasta Zespołu byli Jan Sporek oraz znana już wówczas choreograf Renata Hupka. Grupka entuzjastów i miłośników muzyki występująca początkowo w harcerskich mundurach z czasem  przekształciła się w profesjonalny zespół tańczący i śpiewający na scenach całego świata. Tym razem jednak to do Rybnika na Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Przygoda 2017” zjadą zespoły z różnych części naszego globu, którzy już w sobotę 26 sierpnia wezmą udział w wielkiej  paradzie  i przejdą z Pl. Jana Pawła II na Rynek. Po południu zagraniczni goście wezmą udział w Galowym Koncercie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Przygoda 2017”. Dodatkowo w trakcie festiwalowego weekendu zagraniczne zespoły pojawią się w dzielnicach Boguszowice i Kamień. Szczegółowy program w tym informacje o koncertach w okolicznych miastach znaleźć można na afiszach oraz na stronie internetowej placówki.  Warto zarezerwować sobie czas na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Przygoda 2017" oraz obchody Jubileuszu 45-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Przygoda" zostały objęte patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Rybnika.

/Materiały prasowe/