Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Start 07.12.2018 o godz. 16:00 wstęp wolny

Z okazji święta osób pracujących bezinteresownie na rzecz innych, 7 grudnia o godz. 16.00 w Punkcie Informacji Miejskiej i Turystycznej halo! Rybnik odbędzie się spotkanie poświęcone promocji działalności społecznej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Wśród zaproszonych gości będzie Anna Pomykoł z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, która opowie, czym jest wolontariat. W halo! Rybnik pojawią się też młodzi wolontariusze Rybnickiego Klubu Olimpiad Specjalnych „Promyk”, którzy opowiedzą o swojej wyprawie, która odbędzie się w marcu 2019 r. do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą tam pracować podczas Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Po raz pierwszy osoby niepełnosprawne intelektualnie będą działać na rzecz innych niepełnosprawnych, w dodatku daleko poza granicami Polski. Młodzi będą pomagać, pracując w Narodowym Centrum Wystawowym ADNEC, m.in. podając medale podczas uroczystości dekoracji.

Organizatorzy liczymą na to, że gościem specjalnym spotkania będzie Wolontariusz 2018 r., wyłoniony podczas VII Rybnickiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Zapraszamy wszystkie osoby udzielające się bezpłatnie na rzecz innych osób. Chcemy podkreślić, że określenie „bezpłatna praca” nie oznacza „bezinteresowna”, lecz „bez wynagrodzenia materialnego”. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne, czyli satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny), a także zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie oraz nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy.