środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne Śląsk - Kraina Wielu Kultur

Start o godz. 18:00, trwa od 06 do 09 czerwca wstęp wolny

Organizatorem imprezy od szesnastu jest lat Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło", a pomysłodawcą, inicjatorem i dyrektorem festiwalu od początku Aldona Krupa - Gawron.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ideą Festiwalu jest pokazanie całej mozaiki kulturowej Śląska, na którym na przestrzeni wieków przyszło koegzystować m.in. kulturze polskiej, czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Kiedyś było to zarzewiem sporów, niesnasek, kulturowej izolacji. Festiwal promujący wszystkie te kultury na jednej scenie dał im możliwość wzajemnego poznania, przenikania się, wymiany doświadczeń i umiejętności. Co roku gośćmi specjalnymi są zespoły zagraniczne spoza tego kręgu kulturowego, co urozmaica i poszerza formułę tej międzynarodowej imprezy.

Wielokulturowość od początku istnieje także na płaszczyźnie rozmaitości prezentacji scenicznych obejmujących występy zespołów folklorystycznych, orkiestr dętych, tańca nowoczesnego, baletu, mażoretek, a nawet zespołu tanecznego na wózkach inwalidzkich. Zapewnia to ciekawy program dla różnych pokoleń, stąd od lat Festiwalowi towarzyszy pełna widownia.

Jak co roku Festiwal wzbogaca ofertę kulturalną obchodów Dni Raciborza.

Szczegóły na plakatach

/Materiały prasowe/