Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Rudach

Start 15.08.2020 o godz. 11:00 wstęp wolny

– Pełni świadomego współdziałania z Maryją, pragniemy naszym oddaniem przekazywać skarb wiary w następne stulecia i błagamy nieustannie majestat Boga, by wspierał nas w tym dziele konsekwentnego budowania naszego życia na mocnym fundamencie Bożego ładu – pisze biskup gliwicki Jan Kopiec w zaproszeniu na obchody odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Te odbędą się w sobotę 15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zaproszeniu do diecezjan biskup gliwicki podkreśla, że od kilku lat budowane są więzy Ludu Bożego z Maryją Pokorną, łaskawie rozdającą mieszkańcom i wiernym Metropolii Górnośląskiej, dobro pochodzące od Jej Boskiego Syna. – Pogłębiamy naszą cześć do Matki naszego Pana, świadomi doznawanej niezwykłej opieki i wzmacniającego nas podnoszenia na duchu. Każdego roku pomnażamy naszą wdzięczność wobec poprzedzających nas pokoleń, które przez wieki formowały swoje dusze w blasku matczynej miłości, tak nam wszystkim potrzebnej. Pełni świadomego współdziałania z Maryją, pragniemy naszym oddaniem przekazywać skarb wiary w następne stulecia i błagamy nieustannie majestat Boga, by wspierał nas w tym dziele konsekwentnego budowania naszego życia na mocnym fundamencie Bożego ładu – pisze bp Jan Kopiec. Ordynariusz diecezji gliwickiej podkreśla, że to dążenie i zatroskanie szczególnie wyrażane jest w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. – Przez to zaufanie gorąco zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do otwierania się na każdy promień Bożej łaski, udzielanej na tym świętym miejscu. Cała nasza wspólnota szuka wsparcia i pomocy u Bożej Rodzicielki w trudnym doświadczeniu spowodowanym pandemią koronawirusa. Przeżywamy niemało lęków i obaw co do egzystencji nas samych i naszych bliskich. Umocnijmy się więc w naszym diecezjalnym świętym miejscu – dodaje.

Biskup gliwicki Jan Kopiec w zaproszeniu akcentuje, że niezależnie od napotkanych warunków, uroczysta Eucharystia sprawowana będzie 15 sierpnia o godzinie 11.00 w bazylice mniejszej. – Rudzkie sanktuarium czeka na was w pełnej nadziei, że w tym świątecznym dniu umocnimy siebie, a także uprosimy potrzebne łaski i siłę wytrwania dla wszystkich, trudzących się w znoju codziennych prac. Upraszam dla nas wszystkich obfitego Bożego błogosławieństwa – dodaje biskup. Natomiast nieszpory odbędą w bazylice mniejszej się o godzinie 15.00.