Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Meksyk kolorem malowany w rybnickim Żółtym Młynku

Start 04.08.2020 o godz. 19:00 wstęp wolny

Dom Kultury Chwałowice zaprasza do Klubokawiarni Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2) na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku. We wtorek 4 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie sie spotkanie z Jani Płaczek - prezentacja pt. „Meksyk kolorem malowany”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wstęp wolny, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosimy dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa) , mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać tzw. dystansu.

Przypominam jazz, wakacje, kolor indygo, nurt dziarskiego strumienia. Idę swoją drogą i zbieram bogactwo doświadczeń.

Podróże po świecie są dla mnie przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem, poznaniem innej kultury, doświadczaniem nowego, przełamaniem stereotypów i lęków. Podróż to zaspokojenie ciekawości wewnętrznego dziecka i konfrontacja z wyobrażeniami. Każdy wyjazd w nieznane jest przygodą, dostarcza wrażeń i kształci.

Meksyk to nie tylko kraj, z którego można przywieź bagaż niezwykłych wspomnień, to także kraj który zadziwia. Zwyczajne życie Meksykanów może zaskoczyć i okazać się niewyczerpanym źródłem inspiracji. Będąc w Meksyku doświadczyłam chwil zauroczenia, zatracenia, zanurzenia się, by pozwolić trwać chwili i cieszyć się nią. Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu.

Poczułam to już na lotnisku, Meksyk przyjął mnie w swoje objęcia.Zakochałam się w soczystych owocach, bogactwie kultury oraz ludzkiej serdeczności. Dzięki Monice i Marcinowi, którzy oprowadzali mnie po tym kraju, poznałam zwyczajnych ludzi tego wyjątkowego kraju. Poznałam kraj innej prawdy, innej rzeczywistości. Doznałam znacznie więcej ciekawych wrażeń niż sobie zakładałam przed podróżą. Monika opowiadała historie i ciekawostki na temat każdego miejsca i związanych z nim ludzi czy rzeczy. Jadąc komunikacją miejską czy też uberem poznawałam historie życia opowiadane nam przez mieszkańców. Spełniło się też moje marzenie odwiedzenia Casa Azul, domu Fridy Kahlo, która była i jest inspiracją tej podróży. Zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam. Do kolejnych powrotów, odkryć, nowych zaskoczeń. Dziękuje sobie, że tam byłam.

Janina Płaczek - Pospieszny - ARTE Akademia Relaksu i Ekspresji

https://arteakademia.pl 

https://www.facebook.com/arteakademia/ 

https://www.facebook.com/inspiracje.Jani/ 

https://www.facebook.com/spodnice.intencyjne/ 

https://www.instagram.com/inspiracjejani/?hl=pl 

fot. z arch. Jani Płaczek 

/Materiały prasowe/