Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Mammografia w Wodzisławiu Śląskim

Start 17.08.2017 o godz. 09:00 wstęp wolny

17 sierpnia na terenie stadionu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 8 odbędzie się badanie mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MOSiR Wodzisław

Wodzisław Śl., Bogumińska 8

Jest ono bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie wymaga też skierowania lekarskiego.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Mimo to, mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Tym bardziej zachęcamy więc panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Udział w badaniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.