Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Maluchy w Krainie Dźwięku

Start 20.10.2019 o godz. 15:30 cena biletu: 15-25

RCK zaprasza na pierwszy w nowym sezonie koncert w cyklu "Maluchy w krainie dźwięku". Dla najmłodszych - niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

Mottem jesiennego popołudnia będą pełne koloru zabawy muzyką i formą. Wykorzystamy barwne bibuły, plastelinę i gazety. Muzyka inspirować będzie do wszelkiego rodzaju podskoczków, kręciołków, przytupów i hopsasów.

"Maluchy w krainie dźwięku" to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są wg teorii amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.

O urozmaiconą muzyczną zabawę zadbają muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń.  Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiądzie wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie będzie okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

Bilety w cenie 25 zł  (dorośli), 15 zł  (dzieci) do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/119176

Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina+.

Pragniemy też poinformować, że projekt "Maluchy w krainie dźwięku" po raz kolejny został nominowany w plebiscycie "Słoneczniki". Zachęcamy do głosowania, które potrwa do 9 września 2019. Maluchy znajdziemy w kategorii "muzyka". Głosujemy tutaj: https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2019.php