Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Makrama krok po kroku

Start 24.10.2020 o godz. 10:30 cena biletu: 30 zł

Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza do udziału w warsztatach z tworzenia makramy, w trakcie których uczestnicy stworzą dzieła sztuki za pomocą sznurka i rąk.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania stosunkowo prostej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów. Makrama daje nieograniczone możliwości. Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tę technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

- Obecnie makrama powróciła do łask (modna w PRL-u). Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace, w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem - mówi Grzegorz Witek, prowadzący warsztaty.

Zajęcia odbędą się w sobotę 24 października w godzinach od 10.30 do 14.30. Zajęcia poprowadzi Grzegorz Witek. Bilety w cenie 30,00 zł/os. do kupienia od środy 7 października 2020 r. w Punkcie Informacji Turystycznej, przy ul. Zamkowej 2.