Niedziela, 26 września 2021

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Kuchnia społeczna na Zamku Piastowskim

Start 26.09.2020 o godz. 16:00 cena biletu: 0, 20

Po dłuższej przerwie powraca kuchnia społeczna, tym razem w odsłonie wegańsko - wegetariańskiej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Kuchnia społeczna to okazja, by spróbować dań kuchni roślinnej bądź też przeprowadzić długo odkładany eksperyment kulinarny z wege daniem. Jednak jedzenie to nie wszystko. Każda złotówka zebrana podczas wydarzenia wspomoże pszczoły. To bowiem dzięki pszczołom i innym zapylaczom zawdzięczamy co trzeci kęs tego, co jemy!

Zasady:

  1. Płacisz 20,00 zł/osobę lub wchodzisz za free, pod warunkiem, że przyniesiesz ze sobą dowolną wegańską / wegetariańską potrawę (jedna osoba - jedna potrawa). Wstęp należy opłacić w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej;
  2. Jesz co chcesz i spędzasz pysznie czas;
  3. Każdy uczestnik imprezy (w miarę możliwości) przynosi własne sztućce i talerze.

Dodatkowo, o zwyczajach pszczół opowie nam Łukasz Kuschnik - pszczelarz z duszą artysty z Krzyżanowic, który wygłosi prelekcję pt.: „Sekretne życie pszczół”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 września w Restauracji Zamkowej. Początek o godz. 16.00. Całość ubarwi koncert „Helaine Vis”.


Helaine Vis to 24-letnia wokalistka i autorka tekstów. Materiał, który prezentuje to zbiór wspomnień, refleksji, historii opisywanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Jej delikatny głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień - od klasycznego i oszczędnego po ambientowe, stratosferyczne, czasem brudne. Razem z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem pracuje nad debiutancką płytą, która pojawi się jeszcze w tym roku. W 2018 roku duet Helaine Vis zaczął koncertować pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. Od tego czasu zagrali około 60 koncertów w 40 miastach i wioskach w całej Polsce. Wystąpili na festiwalach takich jak: Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenaliach Krakowskich. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach, na polu lawendy, na strychu czy w… salonie fryzjerskim.