Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Koty, winyle i tango w halo! Rybnik

Start o godz. 11:00, trwa od 21 do 22 kwietnia wstęp wolny

Najbliższy weekend będzie bardzo intensywny dla Punktu Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20). Zaplanowano trzy wydarzenia tematyczne, które zainteresują miłośników kotów, płyt winylowych oraz tanga argentyńskiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Dlaczego miska z wodą nie powinna stać przy chrupkach? Dlaczego najlepsza kuweta to duża plaża w cichym miejscu? Jaki "telewizor" dla kota? Jakie korzyści płyną z posiadania drapaka? Dlaczego prawidłowo urządzone mieszkanie ma tak ogromne znaczenie dla samopoczucia naszego mruczka? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w sobotę 21 kwietnia o godz.: 11:00 podczas spotkania z kocią behawiorystką Jowitą Kasprzyk. W trakcie wydarzenia będzie możliwość wsparcia finansowego dla kotów wolno żyjących i bezdomnych.

Także w sobotę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie w ramach międzynarodowego święta czarnej płyty, poświęcone fenomenowi wielkiego powrotu winyli. Załoga sklepu Czarna Płytka przybliży: historie o życiu czarnych płyt, zasady ich pielęgnacji oraz podstawy obsługi gramofonu. Adrian Karpeta, dziennikarz i współorganizator Vinyl Swap opowie o tym rybnickim wydarzeniu. Zapraszamy na spotkanie z analogowym brzemieniem w dzień święta muzyki nieco zapomnianej, ale wciąż żywej. W trakcie spotkania odbędzie się losowanie nagród.

W niedzielę 22 kwietnia o godz. 17.00 rozpocznie się "Wieczór z tangiem argentyńskim". Iwona Wojciechowska i Antoni Żoczek pokażą istotę tanga, czyli sposób komunikacji z drugą osobą poprzez improwizację, ruch, ciało i dotyk. Wydarzenie to uświetni koncert duetu Kawa z Mlekiem (Julia Buchalik, Karolina Hozer) wraz z zespołem w składzie: Agnieszka Penkała (piano), Renata Hajduk (skrzypce), Przemysław Golec (bas), Bartłomiej Chlubek (perkusja).

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

fot. Łukasz Kohut