Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Koncert pasyjny Beaty Bednarz

Wydarzenie anulowano cena biletu: 15-25

Uwaga! Koncert został odwołany.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

20 marca o godz. 18.00 w RCK RDK (ul. Chopina 21) odbędzie się koncert pasyjny pt. "Pasja miłości” w wykonaniu Beaty Bednarz.

"Pasja miłości" to pełen refleksji i zadumy koncert z utworami z płyty Beaty Bednarz o tym samym tytule. Wśród utworów "Golgoto", "Ludu mój ludu", "Pasja miłości" czy też "Nowa rodzę się". Tradycyjne i współczesne pieśni nawiązują do życia i śmierci Pana Jezusa. Obrazują relację, jaka ma miejsce miedzy Bogiem a człowiekiem, są też przejmującym dialogiem Chrystusa z ludźmi. Zrodzone z pasji szczere słowa utworów, przywołują całą paletę emocji, od bólu, smutku, cierpienia do nadziei, wdzięczności i radości. Tematyka koncertu wpisuje się w czas Wielkiego Postu.

Beata Bednarz jest absolwentką i pedagogiem wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. To wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych, od ponad 35 lat najbardziej kojarzona z nurtem gospel na polskiej scenie muzycznej. Jest laureatką i gościem wielu festiwali. Jako muzyk sesyjny, była zapraszana do współpracy przez gwiazdy polskiej estrady m.in.: Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Budkę Suflera. Współpracowała z chórem TGD. Przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyły zespół Big Stars. Dla wytwórni filmowej Disney artystka zaśpiewała polskie wersje utworów do filmów "Król lew", "Mój brat niedźwiedź II" i "Księżniczka i żaba". Jej głos dobrze znany jest także fanom „Tańca z gwiazdami”, gdzie można było ją usłyszeć we wszystkich dwudziestu trzech edycjach programu, w orkiestrach pod batutą Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Wydała 11 solowych albumów.

https://www.facebook.com/Beata-Bednarz-profil-oficjalny-179949932112352/

http://www.beatabednarz.pl/

Bilety w cenie 25 i 15 zł do nabycia w kasach RCK i na https://biletyna.pl/koncert/BEATA-BEDNARZ-KONCERT-PASYJNY

źródło: RCK