Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Koncert organowy w kościele św. Jana Chrzciciela

Start 22.09.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym koncercie sakralnym z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny a już nadchodzi kolejny, a zarazem ostatni koncert, który zamknie XXXII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to koncert uczniów i absolwentów klasy organów Państwowej Szkoły Muzycznej z Raciborza i Rybnika, prowadzonej przez panią Elżbietę Włosek- Żurawiecką, który odbędzie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu (ul. Morawska 1) w niedzielę 22 września o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Klasę organów w P.S.M. I stopnia w Raciborzu Elżbieta Włosek-Żurawiecka prowadzi od roku 1985, najpierw współpracując, a potem przejmując ją po założycielu Henryku Klai. W ciągu tych 34 lat pracy jej klasę ukończyła spora grupa absolwentów, którzy kontynuowali swą edukację muzyczną w P.S.M. II stopnia w Rybniku i w innych miastach Polski. Klasa organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej przy P.S.M. II st. w Rybniku – tworzyła się od roku 1990. Większość najzdolniejszych uczniów rekrutuje się z raciborskiej szkoły muzycznej, a szlifując swe umiejętności w P.S.M. II stopnia w Rybniku - zdobywa laury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

źródło: RCK