Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Koncert online zespołu Kokoszyczanki

Start 05.08.2020 o godz. 20:00 wstęp wolny

W ramach akcji #siećzkulturąwdomu Wodzisławskiego Centrum Kultury online zabrzmi zespół Kokoszyczanki.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Energetyczny i z przytupem – taki będzie koncert zespołu śpiewaczego Kokoszyczanki, który dzięki transmisji wideo na żywo będzie można zobaczyć i usłyszeć już 5 sierpnia o godz. 20.00 na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury. To kolejna propozycja w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą placówka realizuje od marca.

Kokoszyczanki zaprezentują dynamiczny, pełen radości program, w którym znajdą się przeboje z lat dwudziestych, a także popularne melodie oraz piosenki ludowe, biesiadne i śląskie. Artystkom na scenie będzie towarzyszyć grupa muzyczna Restart. - Tym razem zapraszamy na występ bardzo lubianej, wodzisławskiej grupy Kokoszyczanki. Ich energia oraz świetnie dobrany repertuar są gwarancją dobrze spędzonego wieczoru. I chociaż zespół wraz z muzykami obejrzymy tylko w internecie, to z pewnością jego pozytywna atmosfera udzieli się wszystkim oglądającym - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że zespół Kokoszyczanki, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich Kokoszyce, powstał dziewięć lat temu. Na początku skupiał się tylko na piosenkach ludowych z akompaniamentem akordeonu, co łączyło się ze specyfiką zespołów działających przy kole gospodyń wiejskich. Ale artystki poszły o krok dalej. Nowe aranżacje starych utworów, włączenie do repertuaru najbardziej rozpoznawalnych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, piosenek okolicznościowych, patriotycznych, a nawet europejskich sprawiają, że nie brzmią jak typowa kapela folklorystyczna, choć od piosenek ludowych nie stronią.