Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Start 07.04.2017 o godz. 17:00 wstęp wolny

II Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej, który odbędzie się 7 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej RCK DK "Strzecha" w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

DK Strzecha w Raciborzu

Racibórz, Londzina 38

Oprócz występu laureatów, zagra również FLAMENCO PROJECT:

Grzegorz Skiba – gitara flamenco

Sonos Kwartet:

Małgorzata Hlawsa – flet

Marta Huget-Skiba – skrzypce

Anna Grzybała – altówka

Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

Michał Czachowski – perkusja

To nowe przedsięwzięcie muzyczne Grzegorza Skiby – gitarzysty, który od lat swoje muzyczne zainteresowania kieruje w stronę muzyki flamenco oraz Sonos Kwartetu.

Flamenco to muzyka niezwykle energetyczna, przepełniona emocjami i radością życia. Te słoneczne rytmy hiszpańskie mają moc zarażania słuchaczy dobrą energią.

Grzegorz Skiba to wielokrotnie nagradzany na konkursach gitarzysta. Wykłada „Podstawy Flamenco” w Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra na gitarze flamenco hiszpańskiego lutnika Ricardio Sanchis Carpio oraz instrumencie polskiego lutnika Fryderyka Firli.

SONOS KWARTET to doświadczeni muzycy wywodzący się z uznanej w Polsce i Europie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Zespół rozpoczął swoją działalność koncertem w Moskwie na zaproszenie Instytutu Polskiego. Instrumenty smyczkowe, na których grają muzycy to instrumenty zabytkowe zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aranżacje to przede wszystkim dzieło Piotra Steczka- skrzypka, który podobnie jak członkowie SONOS KWARTETU, na co dzień jest muzykiem orkiestry AUKSO, ale również kompozytorem i aranżerem.

PROGRAM:

1. Gerardo Nunez - "el Rincon del Pali" -  sewilliana

2. Vicente Amigo -  "Silia y el tiempo" -  farruca

3. Ignazio Fernandez - "Ven ven ven" - rumba

4. Gerardo Nunez - "Templo del Lucerro" - solea por bulerias

5. Juan Gomez "Chicuelo - "A La Deriva" - tangos

Wstęp wolny!