Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
czerwiec
25 sobota

Jubileusz Klubu Fantastyki Kregulec

Klubu Fantastyki Kregulec wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, pragnie z przyjemnością zaprosić na swój jubileusz 5-lecia działalności organizacji.

Wydarzenie kulturowe Kregulcowe Dni: Edycja Jubileuszowa, to kolejna edycja zlotu skierowanego do sympatyków fantastyki, kultury dalekowschodniej oraz szeroko pojętej popkultury. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny!

Jubileusz klubu odbędzie się 25 czerwca 2022 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej w Jastrzębiu - Zdroju, w godzinach 9:00 - 21:00. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji między innymi: salę projekcyjną skupiającą się w szczególności na tematyce Japonii, warsztaty oraz wykłady prowadzone przez ninja, sesje RPG w systemie: Zew Cthulhu, My little Pony, Warhammer, zawody w szermierce mieczami bezpiecznymi, walki w strojach sumo, strzelnica, turnieje gier planszowych, czy też rozgrywkę w Tekkena.

Nie zabraknie stoisk handlowych z gadżetami, grami planszowymi. Kolejnym szczególnym stoiskiem będzie kuźnia, gdzie prócz pokazów tworzenia narzędzi, będzie można zaopatrzyć się w wyroby rzemieślnicze. Strefa gastronomiczna dostarczy kawę herbatę oraz przekąski.

Pozostałe informacje dotyczące organizowanego wydarzenia oraz najświeższe informacje dostępne są na oficjalnej stronie Facebooka Klubu Fantastyki Kregulec – www.facebook.com/Kregulec oraz wydarzeniu na Facebooku – www.fb.me/e/1Blvf4cO1 

Klub Fantastyki Kregulec: jest nieformalną grupą, zrzeszająca aktualnie ponad 50 klubowiczów, działającą jako oddział terytorialny Żywieckiego Stowarzyszenia Fantastyki “Parzenica”. Pierwszym większym działaniem klubu była organizacja zlotu miłośników fantastyki “Kregulcowe Dni” w mieście Jastrzębie - Zdrój w 2017 roku. W kolejnych latach klub zajął się tworzeniemeniem kolejnych edycji wydarzenia w Cieszynie i Jastrzębiu - Zdroju.

Obecnie Kregulec w swoich zasobach posiada pokaźną liczbę gier planszowych liczącą ponad 300 tytułów, podręczniki do sesji RPG, retro konsole, bezpieczne miecze i stroje sumo. Natomiast spotkania z grami planszowymi organizowane są co miesiąc w dwóch zaprzyjaźnionych miejscach:

- Herbaciarnia LAJA w Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym

- Miejska Biblioteka w Żorach

Oprócz tego Klub regularnie angażuje się w współpracę z zaprzyjaźnionymi organizacjami na terenie Polski przy okazji pokrewnych inicjatyw, m.in. Magnificon Expo i Ryucon w Krakowie, Nyskon w Nysie.

/Materiały prasowe/