Sobota, 19 stycznia 2019

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Jak rozruszać arenę cyrkową

Start 20.01.2018 o godz. 13:30 cena biletu: 20/30

W Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach 20 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie najmłodszych z nauką i sztuką z cyklu Mali Tropiciele Wielkich Przygód. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Boguszowice

Rybnik, Plac Pokoju 1

Tym razem będzie można uczestniczyć w dwóch rodzajach zajęć - akrobatyce oraz trzaskodźwiękach.

Warsztaty podstaw akrobatyki to przede wszystkim zapoznanie ze ścieżką akrobatyczną: ciągiem ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie poszczególnych mięśni i usprawnienie elastyczności wszystkich stawów ciała, niezbędne profesjonalnym tancerzom. Przewroty, przerzuty i spacer na rękach? Dojdziemy i do tego! Warsztaty poprowadzi Marcin Kost, dyplomowany trener akrobatyki i tancerz. Rodziców młodych akrobatów uprasza się o zaopatrzenie dzieci w odpowiedni, niekrępujący ruchów strój oraz obuwie zmienne. Część dla dzieci w wieku 5-7 lat odbędzie się od godziny 13:30, a starsza grupa (8-12 lat) rozpocznie zajęcia o 14.40.

Trzaskodźwięki Tomasza Manderli to już głośna marka - budowanie instrumentów z nietypowych materiałów, zabawa dźwiękiem i komponowanie poszczególnych elementów tak, aby wszystko grało, dają warsztatowiczom ogromną radość: "Z zajęć każdy uczestnik wynosi własnoręcznie wykonany, niepowtarzalny obiekt grający", zapewnia Tomasz Manderla, prowadzący i pomysłodawca Trzaskodźwięków. Materiały i sprzęt niezbędny do konstruowania zapewnia organizator. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 16.00.

Udział dziecka (opiekun gratis) w dowolnym warsztacie kosztuje 20 zł, a wejściówki można nabyć w sekretariacie Domu Kultury Boguszowice. Dla zainteresowanych udziałem w obu warsztatach przygotowano tu specjalną, oszczędną propozycję, w ramach której wspólna cena dwóch wejściówek to 30 zł.