Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Ikonokody Grzegorza Tomasiaka

Start 09.10.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Już 9 października o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejny wernisaż w Galerii OBOK przy Raciborskim Centrum Informacji (ul. Długa 2). Tym razem będzie to wystawa prac Grzegorza Tomasiaka pod tytułem Ikonokody. Wstęp wolny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przyjścia na wernisaż niech zachęcą Państwa słowa samego autora, który tak opisuje swoją twórczość: Koncepcja moich prac koncentruje się wokół możliwości wykorzystania alfanumerycznego, dwuwymiarowego matrycowego kodu – modularnego i stałowymiarowego w procesie pisania i czytania ikon w treści odwołujących się do Starego Testamentu. Optyczna natura kodów dwuwymiarowych, odwzorowuje wręcz istotę znaków wizualnych, które traktowane są jako nośniki znaczeń. Możliwość wykorzystania tego rodzaju kodów jako maszynowo odczytywalnej reprezentacji danych a jednocześnie materialnych artefaktów uczestniczących w kreowaniu interakcji pomiędzy różnymi nośnikami znaczeń stanowi istotę moich poszukiwań badawczych i artystycznych.

Grzegorz Tomasiak (ur. 1986, Racibórz) - doktorant Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmuje się sztuką neosakralną, pisaniem ikon, malarstwem, grafiką i projektowaniem graficznym. Od 2012 roku jego zainteresowania koncentrują się wokół problematyki perspektywy kodu dwu i trójwymiarowym w malarstwie tablicowym. Swoje prace plastyczne, znajdujące się w wielu krajach (m.in. na Węgrzech, w Czechach, Niemczech, Walii, Watykanie oraz Ameryce Południowej) w zbiorach prywatnych i cieszące się sporym zainteresowaniem, wielokrotnie prezentował na wystawach indywidualnych (30) i zbiorowych (56) w Polsce i zagranicą.

Do końca września w Galerii OBOK można oglądać wystawę "Raciborski Czas" Gurgena Gadachika.

Zapraszamy serdecznie!

źródło: RCK