Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

III Międzynarodowe Zawody Mondioringu w Raciborzu

Start o godz. 10:00, trwa od 02 do 03 września wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają do udziału w III Międzynarodowych Zawodach Mondioringu, które odbędą się 2-3 września 2017 roku w Raciborzu. Zapowiada się fenomenalne widowisko z udziałem wyszkolonych psów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mondioring to stosunkowo młoda kynologiczna dyscyplina sportowa, gdzie zwraca się uwagę na takie aspekty jak: wyszkolenie psa, umiejętności przewodnika oraz wrodzone instynkty i zachowania czworonoga. Drużyny będą rywalizowały w kilku konkurencjach m.in.: posłuszeństwo i skoki. Swoje umiejętności zaprezentują doskonali zawodnicy z Polski, Francji, Czech, Słowacji i Austrii, a zmagania oceni doświadczony sędzia z Szwajcarii – Christian Erb. W roli pozorantów wystąpią: Herve Jaffrain z Francji, Pavel Urban z Czech i Daniel Kaminski z Polski. Oprócz zawodników, swoją obecność potwierdziły firmy związane z branżą zoologiczną m.in.: Farmina, Orijen, Over Zoo.

Organizatorzy zapewniają wszystkim zwiedzającym i oglądającym szereg atrakcji związanych z kynologią:

- bezpłatne porady weterynaryjne,

- bezpłatne porady behawioralne dla właścicieli psów,

- pokazy groomerskie,

- konsultacje żywieniowe z przedstawicielami firm produkujących karmę,

- specjalistyczne konsultacje dla rodziców, których dzieci boją się zwierząt.

Tegoroczne zawody odbędą się tuż przy lesie Obora, w bliskim sąsiedztwie Arboretum Bramy Morawskiej. Tłem rozgrywek zostanie drewniany gród, a sceneria całego przedsięwzięcia nawiązywać będzie do epoki redniowiecza. Inspiracją jest 800-lecie nadania praw miejskich dla Raciborza.