Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

I plener fotograficzny w ramach warsztatów fotografii analogowej

Start o godz. 09:00, trwa od 09 do 11 sierpnia wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na I plener fotograficzny w ramach warsztatów fotografii analogowej w cyklu „Między nami fotografami”. Plener odbędzie się w dniach 9 - 11 na Jurze.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem pleneru jest zasięgnięcie inspiracji przed nowym semestrem warsztatów, zebranie materiału cyfrowego do dalszej pracy w technikach alternatywnych (wstęp do przygotowania wystawy), wzmocnienie relacji w grupie uczestników warsztatów. Plener skierowany jest do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język artystycznego wyrazu.

Program warsztatowy skupiony na działaniach plenerowych lub studyjnych w zależności od pogody + dwie prezentacje teoretyczne + element fotografii analogowej:

Piątek - 9 sierpnia: prezentacja 1h + impreza integracyjna;

Sobota - 10 sierpnia: poranny blok warsztatowy 3h + popołudniowy blok warsztatowy 3h + prezentacja 1h;

Niedziela - 11 sierpnia: poranny blok warsztatowy 3h + popołudniowy blok warsztatowy 3h.

Plener odbędzie się przy założeniu, że zbierze się grupa 20 osób. Pierwszeństwo mają osoby uczestniczące w warsztatch w Domu Kultury Chwałowice.

Koszt warsztatu 250 zł (w tym koszt zakwaterowania i wynagrodznie dla prowadzących), wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Opłata za plener w dwóch ratach - do 31.05.2019 r. w kwocie 100 zł, - do 30.06.2019 r. w kwocie 150 zł.

Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia pleneru zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Zgłoszenia udziału w plenerze proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Szlapa - tel. 500347777, krzysztofszlapa@wp.pl i Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

Plener pod patronatem Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików www.zpaf.katowice.pl.

/Materiały prasowe/