Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

I nawet nie wiem czy istniejesz…

Start 09.04.2018 o godz. 17:00 wstęp wolny

Muzeum w Rybniku zaprasza 9 kwietnia o godz. 17.00 na otwarcie wystawy z cyklu: In memoriam pt. „I nawet nie wiem czy istniejesz…”

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dorobek twórczy artysty plastyka Józefa Sowady (1956-1997).

Wernisażowi prac gorzyckiego twórcy towarzyszyć będzie recital prof. Jacka Glenca.

Ekspozycję będzie można zwiedzać do 11 maja.

O wystawie:

Rybnickie Biennale: In memoriam, organizowane w Muzeum w Rybniku od roku 2016, poświęcone jest twórczości nieżyjących już artystów plastyków z naszego terenu, należących do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zakłada zachowanie w pamięci społecznej twórców i popularyzatorów kultury plastycznej. Tegoroczna wystawa pt: „I nawet nie wiem czy istniejesz…” prezentuje twórczość przedwcześnie zmarłego Józefa Sowady (1956-1997)

Urodzony w Gorzycach koło Wodzisławia Śląskiego. W latach 1976 – 1981 studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

Zajmował się głównie malarstwem oraz projektowaniem graficznym i rysunkiem. Pisał wiersze i eseje, które publikował w prasie lokalnej. Interesował się m. in. muzyką, geologią i turystyką. Stworzył własny styl malarstwa charakteryzujący się figurami geometrycznymi z zastosowaniem ciemnych barw: fioletów, grafitów, granatów.