Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

Start o godz. 15:00, trwa od 17 do 24 sierpnia wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w dniach 17-24 sierpnia na I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch to spotkanie z Marjon van Grunsven, jej asystentami. To 6 pełnych dni warsztatów trenerskich, konsultacji oraz wspólnego tworzenia. Uczestnicy będą pracować nad swoimi kreacjami tworząc solo, duety oraz trio, poznając przy tym narzędzia choreograficzne przydatne do późniejszej indywidualnej pracy. Taniec modern jazz, ale głównie praca nad solówkami/duetami/trio pod jej okiem, jako trener/coach dla osób z doświadczeniem scenicznym oraz tanecznym z predyspozycjami fizycznymi, jak i wszystkich, dla których ruch sceniczny nie jest obcy. Celem warsztatów jest stworzenie warunków oraz nowej przestrzeni do rozwoju sztuk teatralnych i tanecznych w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Twórcza wymiana pomiędzy prowadzącymi, a uczestnikami warsztatów ma za zadanie rozszerzyć zakres umiejętności i wiedzy, podnosząc tym samym poziom jakości świadczonych usług artystycznych w Polsce, jak i na świecie.

W bezpłatnych Warsztatach w Rybniku, zgodnie z ich harmonogramem, weźmie udział 20 tancerzy, wyłonionych zpośród wcześniejszych zgłoszeń w oparciu o regualmin warsztatów. Organizatorem I Międzynarodowych Warsztatów w Rybniku: Taniec i Ruch jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Współorganizatorem i partnerem są: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Rybnik.

Syletki, samej Marjon van Grunsven i jej asystentów, uczestnicy i harmonogram warsztatów przedstawione są na stronie organizatora - Domu Kultury Chwałowice: http://www.dkchwalowice.pl/?news=11291.

„Tańczę, bo nie mogę siebie wyrazić słowami” - wywiad z Marjon van Grunsven w nr 5-6 Kreatownika Kulturalno-Imprezowego FISHka dostępny na:

https://www.rybnik.eu/fileadmin/user_files/multimedia/FISH-ka/_fishka-5-6_www__2_.pdf.

Choreography & Directing Reel Marjon van Grunsven: https://www.youtube.com/watch?v=yvBT-z59Ay4.

/Materiały prasowe/