Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Gramy dla Oli

Start 14.04.2018 o godz. 17:00 cena biletu: 20/30

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w sobotę 14 kwietnia o godz. 17.00 na koncert charytatywny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystąpią: CARRANTUOHILL (Celtic Music Group), CORDA (muzyka etniczna), PITER PAN BEATBOX (beatbox), TRADE MARK (rock and roll music), PIEPRZYK (piosenka autorska, poetycka). Koncert poprowadzi Rafał „Amos” Soliński.

Bilety w cenie 30 zł (I miejsca) i 20 zł (II miejsca) będą sprzedawane w dniu koncertu

Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie w dniu koncertu od godz. 10.00 do 15.00 pod nr tel. Domu Kultury: 32 4216222, 32 4331852. Wtedy bilet należy odebrać najpóźniej na 30 min. przed koncertem. Nie odebranie biletu do godz. 16.30, jest równoznaczne z wprowadzeniem biletu do ponownej sprzedaży.

W czasie koncertu odbędą się aukcje charytatywne (np.: wejściówki do parku trampolin, vouchery na spływ kajakowy, karnet do siłowni, sprzęt turystyczny). Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na lecznie Oli. Każdy z uczestników może mieć swój własny wkład w pomoc Oli, poprzez zakup biletu wstępu oraz dobrowolny wkład finansowy do puszek wolontariuszy Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku, w czasie koncertu.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Pomocna Dłoń Po Wypadku http://pomocnadlonpowypadku.pl/ i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Orientacyjny godzinowy plan koncertu:

- o ogdz.17.00 - rozpoczęcie koncertu,

- o godz.17.10 - występ zespołu PIEPRZYK (piosenka autorska, poezja śpiewana),

- o godz.17.25 - występ zespołu TRADE MARK (rock and roll music),

- o godz.18.00 - aukcje charytatywne,

- o godz.18.15 - występ PITER PAN BEATBOX (beatbox),

- o godz.18.30 - występ młodzieżowego zespołu CORDA (muzyka etniczna),

- o godz.18.45 - aukcje charytatywne,

- o godz.19.10 - występ zespołu CARRANTUOHILL (muzyka celtycka),

- o godz. 20.10 - zakończenie koncertu.

21-letnia Ola (Aleksandra Hübner) 12 listopada 2017 r. uległa dramatycznemu wypadkowi na torze kartingowym, podczas którego doszło do uszkodzenia kręgów w odcinku szyjnym, wraz z rdzeniem kręgowym. Lekarze stwierdzili czterokończynowy paraliż. Ola nie oddychała samodzielnie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu, lekarze przeprowadzili dwie operacje kręgosłupa. Gdy Ola odzyskała przytomność, oczami wskazywała literki, które matka nakleiła na kartce papieru, by córka mogła komunikować się z najbliższymi. Obecnie Ola codziennie poddawana jest kilkugodzinnej intensywnej rehabilitacji. Oddycha samodzielnie, potrafi cichutko mówić. Odzyskała także czucie w rękach, potrafi sama lekko zgiąć palce dłoni oraz wykonać lekki ruch w stawie łokciowym. Poddawana jest rehabilitacji czynnej w pozycji siedzącej, do której była stopniowo przygotowywana. Ola jest studentką trzeciego roku Wychowania Fizycznego w Raciborzu. Jako sportowiec, wie, że dzięki treningowi jest w stanie usprawnić swoje ciało i ponownie zacząć je kontrolować. Uczestnicząc w koncercie charytatywnym dla Oli, pomożemy jej osiągnąć obrany przez nią cel.

Ostatni reportaż o Oli: http://www.dziennikzachodni.pl/strona-kobiet/a/tragiczny-wypadek-torze-gokartowym-w-zwardoniu-musze-dac-rade-jestem-sportowcem-mowi-sparalizowana-aleksandra-hubner,13037225/.

PIEPRZYK - Hanna Jakubowska (śpiew, gitara), Zbigniew Dobrzyński (gitara, śpiew) - zadebiutował w 2010 roku podczas III Konkursu Piosenki Poetyckiej „Sowa” w Rybniku (II nagroda). Próbują swoich sił w konkursach i na scenach festiwali piosenki poetyckiej, studenckiej czy turystycznej w całej Polsce z dobrym rezulatem: laureat konkursu „O ślad” podczas X Zajazdu Bardów (2011) oraz zdobywca I miejsc w V Przeglądzie Utworów z Charakterem na MFPT Kropka w Głuchołazach (2011) i na festiwalu z okazji Jubileuszu 85-lecia Schroniska Pod Biskupią Kopą (2012), II miejsce podczas VII Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej (2011) i XXIII Poetycko-Muzycznej Bitwy Pod Gorlicami (2017), dwa wyróżnienia podczas XVII Poetycko-Muzycznej Bitwy Pod Gorlicami (2011) i V Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” (2012). Pieprzyk gra po prostu piosenkę. Prostą, lecz nie prostacką. Śpiewaną prozę życia. Niewydumanym tekstom towarzyszy muzyczna zwyczajność. Zgodnie z nazwą wszystko zestawione jest ze smakiem i doprawione w sam raz. Pieprzyk w 2016 roku wydał płytę "Pranie", na której znalazło się 12 lirycznych i niebanalnych utworów. Strony: www.pieprzyk.art.pl, www.facebook.com/Pieprzyk.duet.

TRADE MARK - rockowy zespół założony przez dwóch gitarzystów - Zbigniewa Dobrzyńskiego i Mariusza Piechaczka - istniał w latach 2002-2008. Mimo braku oficjalnych wydawnictw zespół zdobył fanów na Śląsku i poza nim. Zagrał wiele koncertów w cały kraju. Miał za sobą występy min. w TVP Katowice i Czechach. Przez kilka lat działalności w zespole grali: Krzysztof Szczerbaniewicz i Grzegorz Lorbiecki - na wokalu, Zbigniew Dobrzyński, Mariusz Piechaczek, Kamil Luks i Łukasz Bizoń - na gitarach, Wojciech Łępicki - na gitarze basowej, Krzysztof Jureczka, Damian Machnik i Stanisław Wolnik - na perkusji. Za na mową organizatora koncertu charytatywnego GRAMY DLA OLI, zespół reaktywował się na ten jeden jedyny koncert. Zagra w składzie: Grzegorz Lorbiecki - vokal, Zbigniew Dobrzyński i Mariusz Piechaczek- gitary, Krzysztof Jureczka - perkusja i gościnnie Michał Polok - gitara basowa. TRADE MARK - „Błądząc ulicami umarłego miasta” - https://www.youtube.com/watch?v=5x9zFsLb0Ow.

PITER PAN BEATBOX - czynnie działający artysta zajmujący się humanbeatboxem od 2002 r. Swoje korzenie odnalazł w polskim hip hopie, z czasem jednak coraz bradziej docenia inne gatunki muzyczne - rap, jazz, blues, folk. Fanatyk grania muzyki na żywo podczas jam sessions. Gościnnie wystąpił na albumach Metrowego pt. „Dedors - Dziennik z podróży w miejscu” w utworze „Zajawka 2” i HK Rufijoka pt. „Who? Ja W To Wbijom” w utworze „PsychoBeatbox”, a współpracował m.in. z Piotrem Hurtigiem, Grupą Wokalną 6na6 , Kabaretem Noł Nejm, Pawłem Kukizem, Moniką Marcol, Patrykiem TikTak Matelą, PomaU live Band. Z sukcesem supportował legendy polskiego hip hopu - m.in. O.S.T.R.’ego, Grubsona, grupę Molesta Ewenement, Fokusa, Pokahontaz. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2008, 2011) oraz laureat Lublin Battle w roku 2012. W 2013 r. wziął udział w stworzeniu i nagraniu utworu pt. "Rybnik HeyNow", wspólnie z innymi artystami rybnickimi. Strona FB: www.facebook.com/Piter-Pan-Beatbox-187660174654031/.

CORDA - zespół działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku od lutego 2014 r. Repertuar zespołu oscyluje pomiędzy muzyką folkowa (głównie polską), a poezją śpiewaną. Aktualnie od jesieni 2017 r. tworzą go: Agata Szarecka - śpiew, gitara akustyczna, Inez Pawlas - śpiew, Roman Kożdoń - skrzypce, Łukasz Mazurek - bouzouki irlandzkie i rumuńskie, Karolina Lustig - akordeon, Tomasz Kot - instrumenty perkusyjne (cahon, darabuka, hi heat), Mariusz Miszkurka - kontrabas (kierownik zespołu), oraz gościnnie Anna Paszenda - poprzednia wokalistka. Zespół z poprzednim składem ma na koncie nagrody i wyróżnienia. Chwałowicki koncert to pierwszy występ w nowym składzie. Repertura zespołu to folk tradycyjny, folk ze współczesnymi tekstami, poezja śpiewana, oraz autorskie i klasyczne utwory instrumentalne, inspirowane muzyką folkową.

CARRANTUOHILL - grupa istnieje od 1987 r. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową. CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w IRLANDII. W 2007 r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego - FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno - Folk za płytę “SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”. CARRANTUOHILL ma na swym koncie wiele wspólnych występów z uznanymi artystami i zespołami zagranicznymi jak i polskimi, z którymi realizował również wspólne projekty muzyczne. Seamus Heaney - irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. - po kilku spotkaniach z zespołem, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.” Obecny skład zespołu: Marek Sochacki - perkusja, instrumenty klawiszowe, Maciej Paszek - skrzypce, Dariusz Sojka - akordeon, cytra, harmonijka ustna, saksofon, dudy, Zbigniew Seyda - bouzuki, mandolina, gitara akustyczna, Adam Drewniok - gitara akustyczna, gitara basowa, Bogdan Wita - gitara akustyczna, Ania Buczkowska - wokalistka. Strona: www.carrantuohill.pl.