Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Rybniku-Niedobczycach

Start 03.06.2018 o godz. 15:00 wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach serdecznie zaprasza na Niedobczycki Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 czerwca w Parku im. H. Czempiela.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Niedobczyce

Rybnik, Barbary 23

Tegoroczny Festyn wystartuje o godz. 15.00, a w programie znajdą się występy podopiecznych Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać m.in. zdolności wokalne, taneczne oraz instrumentalne. Na scenie zaprezentują się m.in. Mażoretki "Astra" i "Enigma", grupy baletowe będące pod opieką Akademii Wokalno-Tanecznej "Kontrapunkt", formacja Impuls, a także młodzi wokaliści, gitarzyści i fleciści. Ponad to w programie znalazł się występ muzyczny w ramach projektu Świetne Dzieciaki, kolorowa Holi Zumba ze Szkołą Tańca „Tańczymy” oraz zabawa taneczna z zespołem VIVACE.

Tegoroczna impreza obfitowała będzie w szereg atrakcji dla małych uczestników – Dom Kultury wraz z partnerami imprezy przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek. Od godziny 15.00 na dzieci czekały będą stanowiska warsztatowe zlokalizowane na terenie parku. Działania animacyjne poprowadzą Stowarzyszenie Uskrzydleni - PWD Niedobczyce (malowanie na folii i sensoplastyka), Klub Sportowy Rymer (rozgrywki sportowe), Nieformalna Grupa Rodziców „Słowacki” (namiot animacyjny – kolorowanki, puzzle, kręgle, malowanie buziek), WTZ „Latarnia 2” (biżuteria ceramiczna i wiklina papierowa), Fundacja Nido (ptaki do zawieszenia na drzewach), stowarzyszenie Nie dla Nudy (latawce), Kulturalny Domek (zabawy podwórkowe), Formacja Impuls, mażoretki „Enigma” (zabawy taneczne). Dla dzieci, które zaangażują się w prowadzone warsztaty i powiązaną z nimi grę terenową organizator przygotował upominki.

Poza tym na wszystkie dzieci czekać będzie dmuchany zamek (z którego korzystać będzie można bezpłatnie), popcorn, wata cukrowa. Dostępne będą również zagrody ze zwierzątkami w ramach mini zoo zorganizowanego przez Koło Hodowców Drobnego Inwentarza z Marklowic, a także zabytkowe samochody, które dzięki uprzejmości firmy Lubar zostaną zaprezentowane w Parku. Chętni będą mogli skorzystać z darmowego badania wzroku u Doktor Marchewki. Na parkowych alejkach będzie można spotkać również retro wózek klubokawiarni Żołty Młynek z lodami rzemieślniczymi.