Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Festiwal światła w Jaworznie

Start o godz. 10:00, trwa od 31 sierpnia do 01 września wstęp wolny

Fantazyjne instalacje świetlne w Parku Zielona, kolorowe iluminacje architektoniczne kamienic w Rynku oraz bajeczne projekcje multimedialne to tylko niektóre z atrakcji, które TAURON we współpracy z Miastem Jaworzno przygotował z okazji tego ważnego dla miasta jubileuszu w ostatnie dni wakacji - 31 sierpnia i 1 września.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Weekend pełen światła otworzy TAURON Night Biking, który rozpocznie się 31 sierpnia, w piątek o godz. 20.30 w Rynku. Niewątpliwą atrakcją będzie nocny przejazd uczestników przez tereny Elektrowni Jaworzno III. Rejestracja przebiega za pomocą formularza online: http://mckis.jaw.pl/z/night-biking/index.php. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w dniu wydarzenia od godz. 18.15. Organizatorzy zapewniają, że trasa będzie wyjątkowo przyjemna.

Zarówno w piątkowy, jak i sobotni wieczór (godz. 20.30-01.00) Jaworzno ukaże się mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie. Zaskakującą metamorfozę przeżyje Park Zielona, gdzie po zmroku wokół parkowych drzew ożywionych kolorami, pojawią się intrygujące surrealistyczne świetlne rzeźby. Na trawnikach wyrosną ogromnych rozmiarów świetliste grzyby, wśród koron drzew zamieszkają błękitne meduzy, pomiędzy alejkami będzie można spotkać m.in. neonowe koty, migoczące ważki i lustrzane stwory.

Kamienice okalające Rynek przybiorą nowe szaty rozpalając się po zmroku feerią kolorów. Z pomocą światła i nowoczesnych technologii multimedialnych całkowicie przekształci się narożny budynek przy ul. Mickiewicza 1. Jednym z głównych punktów wieczornego programu będzie jednak, wyświetlany w sposób ciągły w towarzystwie muzyki, pokaz mappingowy na fasadzie Muzeum Miasta Jaworzna.

Program sobotnich atrakcji rozpocznie się już od rana. Od godz. 10.00 do 18.00 możliwe będzie ekskluzywne zwiedzanie Elektrowni z profesjonalnym przewodnikiem.

Od godz. 12.00-20.00 będą trwały zabawy i warsztaty dla najmłodszych. W magentowych namiotach na Rynku dzieci i młodzież dowiedzą się jak uzyskać prąd z owoców i warzyw, jak wyprodukować ręcznie piorun na maszynie elektrostatycznej, jak zbudować prosty obwód elektryczny i poznają wiele sekretów energii elektrycznej w zabawny i przyjazny sposób. Dorośli będą mogli w tym czasie przyjrzeć się z bardzo bliska innowacyjnemu samochodowi elektrycznemu Nissan Leaf.

O 12.00 wystartuje także fabularna familijna gra miejska, w której drużyny Naukowych Ekip Naprawczych ruszą na pomoc mieszkańcom Krainy Dobrej Energii, gdzie nagle wszystko się… popsuło. Podczas trzygodzinnej uczestnicy będą musieli rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i - jeśli to możliwe - naprawić co trzeba. Tylko wtedy uda się rozświetlić Krainę… Aby wziąć udział w grze, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza online: https://goo.gl/forms/N3rTp8w6d8Zr8xyn1

Przez cały dzień na plenerowej scenie na Rynku będą odbywały się koncerty jaworznickich artystów, wśród których wystąpi m.in. Blunt Razor i Basia Janyga z zespołem. Występy na scenie zakończy kilkunastominutowy spektakl przygotowany przez Wataha Drums multimedialny z udziałem muzyków-bębniarzy, tancerzy i akrobatów w towarzystwie synchronicznych animacji.

W programie znajdzie się też wiele niespodzianek przygotowanych przez organizatorów, a także rozstrzygnięcie konkursu na nazwę ulicy w Jaworznie.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/412739469226673

Wydarzenie jest w całości bezpłatne i otwarte dla publiczności.