Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Europejskie Dni Dziedzictwa: spotkanie z Adamem Robińskim w bibliotece

Start 19.09.2020 o godz. 16:00 wstęp wolny

Zejdź z utartych szlaków! Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie z autorem książek „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” i „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” – Adamem Robińskim. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa już w najbliższą sobotę 19 września.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adam Robiński jako dziennikarz debiutował w „Życiu Warszawy”, potem związany był m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”. Obecnie stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i m.in. „Pisma”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego pierwsza książka „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery 2018 oraz Nagrodę Magellana 2018. Był za nią także nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada. W listopadzie 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jego druga książka, „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”, za którą został nominowany do Odkryć Empiku.

Spotkanie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - największego w Europie projektu społeczno-edukacyjnego, a także najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu, którego celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się pod hasłem „Moja droga”.

Spotkanie z Adamem Robińskim odbędzie się w sobotę 19 września o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.