Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Etnokryminalni w bibliotece: spotkanie z Kuźminińskimi

Start 18.02.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie z autorami powieści etnokryminalnych odbędzie się we wtorek 18 lutego o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny. Istnieje możliwość zakupu książek autorów w korzystnej cenie.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy:

autorzy serii powieści etnokryminalnych o parze nieszablonowych śledczych: antropolożce kulturowej Ance Serafin i dziennikarzu Sebastianie Strzygoniu.

Małgorzata Fugiel-Kuźmińska – z wykształcenia i zamiłowania antropolożka kulturowa, zawodowo zajmuje się zarządzaniem w branży IT.

Michał Kuźmiński – dziennikarz i redaktor „Tygodnika Powszechnego”, autor popularnonaukowej książki „Nauka w kuchni” i tekstów piosenek.

O książkach:

Akcja pierwszej z cyklu ich powieści, „Ślebody” (Wyd. Dolnośląskie, 2015) toczy się na współczesnym Podhalu, gdzie tajemnica sięga mrocznej i niechlubnej przeszłości góralskiej kolaboracji. „Pionek” (2016) osadzony jest na Górnym Śląsku, gdzie opowieści o seryjnych mordercach – wampirach wydają się niepokojąco dosłowne. „Kamień” (2017) to powieść, której akcję rozpoczyna znalezienie zwłok jasnowłosego dziecka na obrzeżach romskiej osady. Ich najnowsza powieść „Mara” (2019) dotyka problemu pamięci o tym, co się stało z ukrywającymi się w czasie II wojny światowej Żydami.

Wcześniej napisali także dwie powieści sensacyjno-kryminalne retro z akcją na Kazimierzu – żydowskiej dzielnicy Krakowa: „Sekret Kroke” (Świat Książki, 2009) oraz „Klątwę Konstantyna” (2011). Za powieść „Sekret Kroke” zostali nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru, za „Pionka” do nagrody dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej przy festiwalu „Kryminalna Piła”, za „Kamień” – do nagrody Złotego Pocisku.

(Źródło: kuzminscy.com).

/Materiały prasowe/