Poniedziałek, 21 września 2020

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Ekstremalna sobota w Rybniku!

Start 24.08.2019 o godz. 15:00 wstęp wolny

Spektakularne, pełne adrenaliny, pirotechniki, muzyki i wysokich lotów widowisko już w najbliższą sobotę w Rybniku! Przy piaszczystej plaży na terenie ośrodka Kamień zobaczymy ekstremalne show, poznamy sporty niszowe i alternatywne, a także posłuchamy znakomitych koncertów! Będzie się działo!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzecia edycja Alter Sport Festiwal z pewnością będzie największą z dotychczasowych. Wystarczy spojrzeć na liczbę wystawców! Ponad 20 stanowisk prezentujących sporty niszowe i alternatywne jak: flyboard, paralotnie, drift trike, nurkowanie, quady, skutery, strzelectwo, baseball będzie czekało na odwiedzających! Przyjdź i zobacz!

Natomiast od godziny 17:30 na ogromnym torze typu BIG AIR rozpocznie się ekstremalne widowisko Sound of Gravity czyli ewolucje na ogromnych wysokościach zsynchronizowane z pirotechniką i muzyką legendarnego zespołu QUEEN! To właśnie tutaj zawodnicy na rowerach, rolkach czy hulajnodze pokażą że grawitacja nie ma znaczenia!

Podczas pokazów będziemy świadkami skoków synchronicznych, a także zawodów: konkurs skoku wzwyż i sesję best trick! Zespół Sound of Gravity przygotował także wiele innych niecodziennych punktów programu jak jedyny w Europie „pociąg” składający się z podwójnych salt! Możliwe że pojawi się próba wylądowania pierwszego w Europie potrójnego salta na rowerze MTB w wykonaniu Przemka Abramowicza. Młody wrocławianin był bliski tego wyczyny podczas pokazów w Lublinie, niestety tam się nie udało. Może spróbuje w Rybniku?!

„To będzie prawdziwe święto dla fanów sportów ekstremalnych, nowoczesnej i oryginalnej rozrywki! Część pokazowa została podzielona na dwie części – pierwsza podczas światła słonecznego i druga przy blasku jupiterów!

Zapraszamy także na końcowy pokaz pirotechniczny, który Sfera Sportu wyreżyserowała specjalnie na potrzeby Sound of Gravity. W Rybniku urozmaicimy go dodatkowo występem Bractwa Ognia – Spaleni” – tak część scenariusza opisuje Krzysztof Magiera z Sfery Sportu.

Posłuchamy także dobrej muzyki. Na pokazach Sound of Gravity towarzyszyć będą nam utwory zespołu QUEEN, natomiast w przerwie zagra DJ HWR, a zaraz po nim gwiazda wydarzenia zespół CHONABIBE! Natomiast na koniec, zaraz po pokazie pirotechnicznym pobawimy się przy secie DJ ANGELO!

Samej imprezie klimatu doda znakomita lokalizacja. Zielony park z piaszczystą plażą i miejscem do wodnych kąpieli będzie znakomitą zachętą do przybycia do Rybnika na cały dzień!

Organizatorzy zadbali także o dodatkowe autobusy miejskie, które będą kursowały częściej niż zwykle z centrum Rybnika do Rybnik-Kamień czyli na miejsce wydarzenia!

Alter Sport Festiwal wraz z pokazami Sound of Gravity to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów i amatorów sportów ekstremalnych, freestylowych i doskonałej muzyki! Rybnickie wydarzenie z pewnością zapadnie w pamięci! Na wydarzenie zaprasza gospodarz Sfera Sportu, MOSiR Rybnik oraz Miasto Rybnik! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

HARMONOGRAM: 24.8.2019

15:00 prezentacje i wystawy sportów niszowych/alternatywnych/ekstremalnych

17:30 pokazy Sound of Gravity (I część)

19:00 koncert DJ HWR

19:30 koncert zespołu Chonabibe

20:30 pokazy Sound of Gravity (II część)

21:00 pokaz pirotechniczny

21:15 koncert DJ ANGELO

/Materiały prasowe/