środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

EKOZABAWKA - warsztaty kreatywnego szycia zabawek w Wodzisławskim Centrum Kultury

Start 26.01.2017 o godz. 09:00 cena biletu: 25 zł

Warsztaty Ekozabawka to jedna z licznych propozycji dla dzieci na Ferie 2017 r, które przygotowało Wodzisławskie Centrum Kultury. Zajęcia poprowadzą animatorki - pasjonatki z Impresariatu Artystycznego PleArt z Katowic.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Zajęcia szycia zabawek to próba odtworzenia szlachetnej tradycji tworzenia rękodzieła. Własnoręczne szycie, uruchamianie uśpionej grami komputerowymi wyobraźni, zabawa i nabywanie umiejętności manualnych to tylko niektóre aspekty warsztatów.

Eko Zabawki powstają w trakcie warsztatów, w czasie których dzieci próbują swoich sił jako twórcy, kreatorzy. Dokonują wyborów, grasują wśród kolorów i guzików, wykazują się odwagą podczas nawlekania igły i wyszywania uśmiechu powstającej przytulance.

Nie ma tutaj miejsca na nudę. Okazuje się, że dzieci potrafią całkiem długo i z pasją zajmować się „cichą zabawą”. Ukończona praca w postaci miękkiej materiałowej zabawki to obiekt dumy i dowód mocy sprawczej autora. Nie ma ani jednej osoby, która nie chciałaby się pochwalić swoim rękodziełem.

Do każdej przytulanki wszyta jest metka z logo Eko Zabawka, napisem „To moje dzieło” i miejscem na podpis dziecka. Ten „szczegół” pozwala dzieciom wytworzyć w sobie tak ważne poczucie sprawstwa i pewność siebie. Sama świadomość tego, że nikt inny w całym świecie nie będzie miał takiej samej zabawki, daje dziecku dużo do myślenia.

Wszystkie zabawki powstałe na warsztatach są niepowtarzalne i wykonane zgodnie z zamysłem dziecka. Część zabawki dziecko szyje samodzielnie, pozostały fragment zszywany jest maszynowo przez animatorki prowadzące zajęcia.

Szczegółowych informacji udziela dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK. tel. 32/ 455 48 55, osoby do kontaktu: Izabela Sobota, Magdalena Świergolik.

Realizacja zajęć uzależniona jest od rekrutacji 30 osobowej grupy uczestników.

Zajęcia odbędą się 26 stycznia w godzinach 9:00-12:00

koszt: 25 zł od osoby / prowadzenie, materiały/

Zapisy do 20 stycznia