Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Dzień Kobiet w Nędzy – nowy projekt, spotkania oraz doskonalenie ciała

Start 11.03.2017 o godz. 10:30 wstęp wolny

11 marca Gminne Centrum Kultury zaprasza wszystkie panie na pełne pozytywnych wrażeń spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gminne Centrum Kultury w Nędzy

Nędza, Strażacka 2

W tym roku organizatorzy skupiają się na emocjach kobiet i na tym, co dzieje się w ich sercach. Będzie również trening fizyczny dla tych, które wiedzą, że o ciało trzeba dbać w każdym wieku. Spotkanie rozpoczyna się o 10:30. Będzie poczęstunek i coś więcej niż makijaże i sukienki, choć to bardzo istotny element we wzmacnianiu poczucia kobiecości. Gminne Centrum Kultury zaprasza kobiety z całej gminy na spotkanie, które będzie jednocześnie wstępem do projektu „Digital Storytelling”, jaki w GCK mają realizować Beata Matuszek i Agnieszka Pytlik.

- To będzie nie lada gratka dla kobiet, które czują, że drzemie w nich artystyczna dusza, dla tych które chcą coś opowiedzieć, dla tych, które chcą posłuchać, oraz dla tych, które chcą poznać też tajniki technicznych aspektów tworzenia różnych form multimedialnych: od doboru sprzętu, przez jego używanie aż po oprogramowanie do postprodukcji i montażu, przygotowywanie materiałów graficznych – zapewnia Kamila Besz z GCK.

Całe przedsięwzięcie rozłoży się na kilka spotkań, ale to w Dzień Kobiet nie zobowiązuje do udziału w następnych. – Będzie to taki odcinek pilotażowy – śmieje się Kamila. – Zależy nam przede wszystkim na spotkaniu i przedstawieniu naszego pomysłu, być może już w ten dzień stworzymy wspólnie jakąś niepowtarzalną historię – dodaje.

- Pomysł na warsztaty Digital Storytelling wypływa z przekonania, że każda z nas ma swoją wyjątkową opowieść, a dzielenie się osobistymi historiami ma niesamowitą, terapeutyczną moc – wyjaśnia Beata Matuszek. - Opowieści pozwalają nam lepiej zrozumieć nie tylko innych, ale przede wszystkim siebie. Warsztaty digital storytelling to chwila na wgląd w siebie i twórczą pracę nad multimedialną opowieścią, wykorzystującą obrazy, filmy i dźwięk. Jesteśmy przekonane, że opowiadanie historii może zmienić świat. Porywająca opowieść może zaszczepić w słuchaczach idee, myśli i przekonania. Dostępność nowych technologii sprawia, że każdy z nas może stworzyć film, fotokast czy reportaż multimedialny – kończy koordynatorka projektu.

Po twórczym spotkaniu i krótkiej przerwie zaplanowany jest lekki, energetyczny trening fitness, który podniesie poziom endorfin i poprawi kondycję naszego ciała. Zapraszamy serdecznie wszystkie panie! Więcej informacji pod nr 32 410 47 70.