Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Dzień babci i dziadka w ZUS

Start 21.01.2019 o godz. 09:00 wstęp wolny

Rybnicki Oddział ZUS organizuje 21 stycznia, w godz. od 9:00 do 14:00 „Dzień babci i dziadka w ZUS”. Tego dnia w budynku ZUS przy ul. Reymonta 2, do dyspozycji klientów będą stanowiska NFZ, policji i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stoiska zlokalizowane będą na parterze budynku. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli kilku instytucji – podmiotów, które szerzą informacje przydatne osobom starszym. W trakcie dyżurów eksperci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa seniora w miejscu zamieszkania, w środkach transportu. Podpowiedzą jak chronić swoje dane i pilnować dokumenty tożsamości oraz co ważne nie udostępniać niepowołanym osobom informacji o swoim świadczeniu emerytalno-rentowym. Funkcjonariusze opowiedzą o metodach, jakie stosują oszuści wobec osób starszych, licząc na ich łatwowierności i dobre serce.

Specjaliści z NFZ poruszą zagadnienia dotyczące m.in. zaopatrzenia w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne, wyjazdów do sanatoriów, jak też możliwości otrzymania bezpłatnych leków oraz innych kwestii. Natomiast członkowie Uniwersytet III Wieku z Czerwionki-Leszczyn zaprezentują, jak ciekawie można spędzić czas na emeryturze, rozwijając swoje zainteresowania i wiedzę. Na parterze budynku uruchomione zostanie także stoisko eksperta ds. świadczeń ZUS oraz koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS, przy którym będzie można otrzymać ekologiczne torby, żetony do wózków sklepowych, kalendarze na 2019 r., opaski odblaskowe. Prezentowana będzie też oferta bezpłatnych kont bankowych dla emerytów.