Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Dożynki gminy Kuźnia Raciborska w Turzu

Start 01.09.2019 o godz. 11:00 wstęp wolny

- Dożynki Gminne na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Gminy Kuźnia Raciborska i corocznie odbywają się w innym Sołectwie. Dzień ten będzie z pewnością wyjątkowy dla mieszkańców, a przede wszystkim rolników i tych osób, które poprzez swoją działalność społeczną i kulturalną kultywują i przekazują tradycje młodszemu pokoleniu - informuje Anna Kijek, dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 września o godz. 11.30 starostowie dożynek Alfred i Gabriela Brzoska poprowadzą barwny korowód dożynkowy ulicami sołectwa Turze, w którym udział wezmą między innymi delegacje z koronami dożynkowymi ze wszystkich sołectw gminy i miasta Kuźnia Raciborska oraz zaproszeni goście. Korowód przejdzie od skrzyżowania ulic Raciborskiej i Kościuszki do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz.12.00 odbędzie się dziękczynna msza święta.

Oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych przez gospodarzy dożynek burmistrza Pawła Machę oraz sołtyca Turza Marcelinę Waśniowską poprzedzi występ orkiestry dętej Plania wraz z mażoretkami ZARA II. O godz.14.00 na placu obok kościoła rozpocznie się część oficjalna wraz z przekazaniem chleba przez starostów dożynek oraz sołtysa, a następnie występy artystyczne rozpoczną dzieci i młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji z Kuźni Raciborskiej oraz lokalne solistki Joanna, Daria i Miriam, a biesiadę w śląskim nastroju rozkręcą zespoły Blue Party, Synteza oraz Toby z Monachium. Nie zabraknie również śląskiego swojskiego kołocza, gastronomii i wielu innych atrakcji.

źródło: MOKSiR w Kuźni Raciborskiej, oprac. ż