Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Don Vasyl wystąpi w Raciborzu

Start 08.02.2020 o godz. 18:00 cena biletu: 80 zł

Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni już 8 lutego o godz. 18.00 w w RCK RDK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

Zespół Artystyczny DON VASYL & ROMA powstał w 1987 roku. "Roma", ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy ROMA, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej "Paryskiej Olimpii".

Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na: DON VASYL & GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje ROMY.

Powstają słynne przeboje: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hey, tam pod lasem.

Liczne koncerty w kraju i zagranicą. Częste występy w telewizji.

Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

Bilety w cenie 80 zł.

Zapraszamy!

źródło: RCK