środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Dlaczego mama spiera się z babcią?

Start 19.01.2019 o godz. 16:00 wstęp wolny

Karmienie dziecka, ubieranie na spacery, czy też oglądanie bajek to najczęstsze punkty zapalne, z których rodzą się spory pomiędzy rodzicami i dziadkami. W sobotę 19 stycznia o godz. 16.00 w halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) odbędzie się spotkanie z autorką książki, która stara się wyjaśnić babciom i dziadkom, dlaczego dziś rodzice chcą wychowywać swoje dzieci inaczej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Jeszcze w latach 80 większość kobiet, które karmiły swoje dzieci w sposób naturalny, przestrzegało rygorystycznej diety. Matkom, które karmiły mieszanką, zalecano natomiast dosypywanie do mleka glukozy. Dziś specjaliści mówią, że karmiąca mama może jeść wszystko, a cukier powinien być wprowadzany do diety dziecka jak najpóźniej. Zmian w podejściu do opieki nad dziećmi jest bardzo wiele, a wynikają one po prostu z rozwoju medycyny. Niestety wielu młodych rodziców wciąż spotyka się dziś z radami starszego pokolenia, które wynikają z tego, że „kiedyś tak wychowywało się dzieci”.

O tym, co się zmieniło i dlaczego młodzi rodzice wychowują swoje dzieci w taki, a nie inny sposób powstała nawet książka. Sympatycznie napisany poradnik pt. „Kochana babciu, Kochany dziadku” to książka dla wszystkich, którzy chcą pomagać w opiece nad wnukami w nowoczesny sposób. - Medycyna nieustannie się rozwija, dziś dysponujemy badaniami, jakich dwadzieścia lat temu nikt nie prowadził, dlatego też i zalecenia dotyczące wychowywania dzieci znacznie się zmieniły. Na szczęście jest coraz więcej babć i dziadków, którzy rozumieją, że zmiany nie dotyczą tylko tego, że dziś oni sami przyjmują leki najnowszej generacji, bo przecież idąc do lekarza, nikt z nas nie oczekuje, że dostanie coś, czym leczył się przed 20 laty. - mówi autorka książki, Kamila Mytyk, która jest także redaktorem portalu dla rodziców „Z Ekspertem o Dzieciach”.

- Książka powstała na bazie licznych wywiadów ze specjalistami zajmującymi się dziećmi. Jest to wiedza lekarzy, położnych, doradczyń laktacyjnych, fizjoterapeutów, dietetyków i psychologów. Publikując materiały dla rodziców, zauważyłam, że jest wiele różnic pomiędzy rodzicami i dziadkami maluchów, stąd też pomysł na książkę. Chodzi o to, żeby pokazać babciom i dziadkom co i jak się zmieniło, tak, aby potrafili i chcieli pomagać swoim dzieciom w najlepszy możliwy sposób - dodaje autorka.

W ramach promocji książki będzie można zobaczyć prezentację dotyczącą największych różnic międzypokoleniowych, a także wygrać egzemplarz poradnika. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.