Poniedziałek, 23 listopada 2020

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Epidemia na Śląsku:

Czułe sploty. Warsztaty szydełkowania na Zamku Piastowskim

Wydarzenie anulowano cena biletu: 30 zł

Najwięcej satysfakcji przynosi tworzenie, dlatego tym razem na spotkaniu z rękodzieła będzie możliwość wydziergana na szydełku okrągłej torebki ze sznurka bawełnianego w wybranym kolorze.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Dlaczego szydełko? Różnorodność rzeczy użytkowych oraz dodatków, które dzięki tej prostej metodzie tworzenia splotów można wykonać, daje ogromną satysfakcję i może być zwyczajnie formą relaksu. Magia zaklęta w powtarzalnych ruchach dłoni to również forma medytacji w chaosie tempa codzienności. - Wspólnie nauczymy się podstawowych splotów, które wystarczą później do stworzenia torebek, puf, dywanów czy prostych szalików i kominów - przekazuje Zamek Piastowski w Raciborzu. Warsztaty zaplanowano na czwartek 19 listopada o godz. 17.00 i są adresowane do osób dorosłych. Bilety w cenie 30,00 zł do kupienia w Punkcie Informacji Turystycznej, przy ul. Zamkowej 2. Zajęcia odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych.

Cena zawiera:

  • 100 m sznurka;
  • szydełko w odpowiednim rozmiarze;
  • instrukcję zrobienia torebki podczas warsztatów;
  • możliwość konsultacji po warsztatach.

- Doświadczenie w szydełkowaniu nie jest wymagane, ale jeśli masz możliwość poćwiczyć przed warsztatami, to szansa na zadowalający efekt wzrasta - zauważają organizatorzy. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 10 osób. Pracownicy Zamku Piastowskiego proszą o śledzenie strony internetowej www.zamekpiastowski.pl oraz zamkowego Facebooka. - W razie wystąpienia zmian terminu warsztatów bądź ich całkowitego odwołania w związku z COVID-19 - zwracają uwagę.