Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Cukrownia w Polskiej Cerekwi otworzy się na zwiedzających

Start 17.11.2019 o godz. 08:00 wstęp wolny

Po ogromnym sukcesie, jakim zakończyły się ubiegłoroczne Dni Otwartych Drzwi w Cukrowni Cerekiew, firma Südzucker postanowiła po raz kolejny zaprosić mieszkańców regionu do zwiedzania zakładu produkcyjnego. Już 17 listopada, w godzinach 8:00 – 15:00, zwiedzający obejrzą proces powstawania Cukru Królewskiego, spacerując po terenie fabryki pod opieką doświadczonych przewodników. Organizatorzy przygotowali również warsztaty robienia cukierków oraz stoiska z pokazami naukowymi dla najmłodszych. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jesień to wyjątkowy okres dla Cukrowni Cerekiew. To właśnie w tym czasie trwa kampania cukrownicza, której rozpoczęcie symbolizowało uroczyste rozpalenie pieca w cukrowni. Ogień nie zgaśnie przez blisko 3 kolejne miesiące, podczas których zakład będzie pracować na pełnych obrotach. Finalnym produktem będzie, goszczący w naszych domach Cukier Królewski. W tym gorącym dla fabryki okresie, zorganizowany zostanie drugi już Dzień Otwartych Drzwi Cukrowni Cerekiew. Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Jednego dnia zakład odwiedziło niemal 200 osób.

Po przedstawieniu najważniejszych faktów z historii założonej w 1870 roku Cukrowni w Ciężkowicach goście będą mieli rzadką okazję do obejrzenia zakładu produkcyjnego od środka. Przyjrzą się poszczególnym etapom pozyskiwania cukru, od transportu i wyładunku buraków po magazyny gotowego produktu. Doświadczeni przewodnicy, pracujący na co dzień w cukrowni odpowiedzą na nurtujące gości pytania.

Na zakończenie wycieczki organizatorzy przygotowali widowiskowe eksperymenty dla dużych i małych w mini laboratoriach naukowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zobaczyć dwutlenek węgla albo co stanie się z kwiatem zanurzonym w temperaturze - 200 stopni Celsjusza. Każdy chętny będzie mógł również własnoręcznie przygotować słodkie lizaki, cukierki i pyszne karmelki. Na gości czekać będą pamiątkowe gadżety, a także uwielbiana przez wszystkich wata cukrowa.

Grupy wyposażone w kaski i odblaskowe kamizelki, rozpoczną zwiedzanie o każdej pełnej godzinie, od 8:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem 608 642 850. W trosce o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa odwiedzającym, na teren zakładu mogą wejść dzieci od 7 roku życia, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.