Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Brazylijskie noce

Start 30.10.2019 o godz. 19:00 cena biletu: 30 zł

Portugalia ma swoje fado, USA - bluesa, a Brazylia szczyci się chôro, czyli muzyką źródła, z której wywodzą się takie gatunki jak samba czy bossa nova. Zapraszamy na koncert "Brazylijskie noce - noites brasileiras" w wykonaniu wokalistki jazzowej Gabrieli Kozyry-Lopes z zespołem w składzie: Walter Lopes - gitara, Andrew Woolf - klarnet, Sam Watts - fortepian, Andrés Ticino - perkusjonalia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

Gabriela pochodzi z rodziny polskich muzyków. Od ponad 10 lat występuje na scenach europejskich festiwali jazzowych i klubów jazzowych w Londynie, gdzie mieszka. Ukończyła śpiew jazzowy w Królewskim Konserwatorium w Hadze i posiada tytuł magistra o specjalności muzyki brazylijskiej z konserwatorium Codarts w Rotterdamie.

W 2010 roku miała okazję zanurzyć się w rozległy świat muzyki brazylijskiej, kiedy mieszkała w Rio de Janeiro i studiowała w Escola Portatil de Música - gdzie poznała wielu muzyków i kompozytorów. Gabriela prezentuje piękne i dojrzałe utwory, które są brazylijską podróżą najwyższej jakości, gdzie wspaniałe piosenki traktowane są tak jak powinny: śpiewane z precyzją i ogromną miłością.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/121707

Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina+.

źródło: RCK