Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Start 25.05.2019 o godz. 16:00 cena biletu: 35/39/49/59

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza na rozwojowe i artystyczne spotkanie dla Mamy z Dzieckiem oraz Baśnie Ludów Ziemi - muzyczne opowieści. Wydarzenie odbędzie się 25 maja.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Boguszowice

Rybnik, Plac Pokoju 1

Program:

- od 16:00 do 19:30 Twórcze spotkanie + Baśnie Ludów Ziemi

- od 18::00 do 19:30 Baśnie Ludów Ziemi

Dom Kultury w Rybniku Boguszowicach

Z okazji Dnia Mamy polecamy Pakiet: Baśnie Ludów Ziemi oraz spotkanie rozwojowo - artystyczne, do wyboru spośród 2 wariantów:

* P(a)luszaczki - twórcze zabawy paluszkowe- dla Mamy z Dzieckiem.

* Serce Mamy - plastyczny decoupage - dla Mamy z Dzieckiem w każdym wieku, Babcia/Mama/Wnuki.

Bilet obejmuje Pakiet: wybrane spotkanie oraz Baśnie Ludów Ziemi:

Mama z jednym Dzieckiem - 39zł

Mama z dwójką Dzieci - 49zł

Mama z trójką Dzieci - 59zł

Lub sama Mama/Babcia - 35zł

Zapraszamy Mamy z Dziećmi w wieku od 4 lat wzwyż, wielopokoleniowe grono Babcia/Mama/Wnuki.

UWAGA! są także jeszcze miejsca na Baśnie Ludów Ziemi

godz.:18:00 Bilet - 10zł/os

https://biletyna.pl/spektakl/Blisko-Mamy-BASNIE-LUDOW-ZIEMI/Rybnik

Bilety do kupienia w kasie DKBoguszowice i na portalu Biletyna, info pod wybranym pakietem.

W trakcie świętowania Dnia Mamy zapraszamy na kawę i herbatę ze słodkim dodatkiem.

W programie:

Baśnie Ludów Ziemi, które opowiada, śpiewa Aishi Ma, czyli Magda Polkowska: wędrowna bajarka, która przekazuje prastare tradycyjne historie z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz... to mozaika głosu i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. Baśń niesie naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy, przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest.

Kupując Bilet na Baśnie Ludów Ziemi wybierz w pakiecie jedno z artystyczno-rozwojowych spotkań i spędź z nami wyjątkowe popołudnie:

1. P(a)luszaczki - twórcze animowane zabawy z Agatą Górny z Bajkowego Pięterka.

Wspólne tworzenie pacynek z kreatywnych drucików, ktore ma na celu zwrócenie uwagi na niezwykłe wartości jakie niosą ze sobą wspólne zabawy z wykorzystaniem naszych dłoni i paluszków, szczególnie w obecnych czasach zdominowanych przez multimedia. Zabawy paluszkowe towarzyszyły dzieciom od wieków, są najprostszą metodą wspierającą nie tylko rozwój mowy czy małej motoryki u dzieci, ale również cudownie wzmacniające więź pomiędzy maluchem i rodzicami czy opiekunami. Możemy je wykorzystać w każdej sytuacji: w autobusie, w poczekalni u lekarza, na plaży, przed zaśnięciem, aby zachęcić dzieci do czynności takich jak mycie czy sprzątanie.

Spotkanie poprowadzi Agata Górny – twórczyni Bajkowego Pięterka, w ramach którego prowadzi Niepubliczny Punkt Przedszkolny oraz salę zabaw wraz z kreatywną przestrzenią gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci i rodziców. Edukatorka zafascynowana alternatywnym podejściem do pedagogiki. W swojej pracy inspiruje się założeniami Pedagogiki Waldorfskiej, Montessori.

Sala: Kawiarenka Literacka parter

KUP BILET: https://biletyna.pl/inne/Blisko-Mamy-Basnie-Ludow-Ziemi-Paluszaczki-tworcze-zabawy

2. Serce Mamy - plastyczny decoupage.Własnoręcznie stworzymy piękną i oryginalną ozdobę w kształcie serca, która wyglądać będzie jak ręcznie malowana. Zapraszamy Mamy z Dzieckiem, razem ozdobimy serce techniką polegającą na dekorowaniu, przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Technika ta wspiera w rozwoju zdolności manualnych, plastycznych i kompozycyjnych, a także przynosi wiele radości i satysfakcji tworzenia. Uczestnicy poznają techniki zdobienia, które w prosty sposób można użyć w domowych warunkach.

Spotkanie poprowadzi pasjonatka i artystka rękodzieła Agnieszka Stuchlik z Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach, która prowadzi pracownię wikliny i ceramiki, oraz wiele innych kreatywnych zajęć. Ciepła osobowość, sprawne dłonie i umiejętność dzielenia się wiedzą sprawiły, że instruktorka jest zapraszana do współpracy przy różnych ciekawych inicjatywach.

Sala Rękodzieła - II piętro

KUP BILET: https://biletyna.pl/inne/Blisko-Mamy-Basnie-Ludow-Ziemi-Serce-Mamy-plastyczny-decoupage

Występują:

www.basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi

https://bajkowepieterko.pl/

www.dkboguszowice.pl

Organizator:

Dom Kultury Boguszowice

Współorganizator: Szałas Rozwoju

www.facebokk.com/SzalasRozwoju

/Materiały prasowe/