Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

BAJKI NAJNAJKI - Baśnie z Indii w Domu Kultury Chwałowice

Start 14.03.2021 o godz. 11:00 cena biletu: 10 zł

Dom Kultury Chwałowice (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl zaprasza na BAJKI NAJNAJKI - "Baśnie z Indii" w niedzielę 14 marca 2021 r. o godz. 11.00 z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza dla dzieci w wieku od 3 lat do 7 lat i ich bliskich. Czas trwania - 60 min. Bilety - to jedyne 10 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Na kolejną wyprawę w świat baśniowych historii wybierzemy się do Indii, gdzie wędrować będziemy wzdłuż wspaniałej i świętej rzeki Ganges. Dowiemy się skąd się wzięła, a także poznamy kilka ciekawych postaci zamieszkujących nad jej brzegami. Będą małpy i inne zwierzęta, ale także pechowi kupcy i święci mężowie. A wszystko to przeplecione będzie nieustanną interakcją z publicznością. Tą młodszą i tą starszą. W świat opowieści znad Gangesu zabierze nas jak zawsze Matusz Świstak.

Mateusz Świstak - niesamowity opowiadacz, animator kultury,autor projektu Baśnie na Warsztacie www.basnienawarsztacie.pl. Na blogu zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi - Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić. Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem, podczas spotkań, warsztatów i festiwali. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat.

/Materiały prasowe/