środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Czesław Krzystała złożył ślubowanie. Od ustępującej burmistrz otrzymał plik dokumentów

22.11.2018 11:15 | 0 komentarzy | juk

Pszów już oficjalnie ma nowego burmistrza. Podczas wczorajszej inauguracyjnej sesji rady miasta, Czesław Krzystała, nowo wybrany burmistrz złożył uroczyste ślubowanie, przejmując tym samym ster miasta od ustępującego włodarza, Katarzyny Sawickiej-Muchy.

Czesław Krzystała złożył ślubowanie. Od ustępującej burmistrz otrzymał plik dokumentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, 21 listopada w Pszowie odbyła się pierwsza sesja nowej rady miasta. W jej trakcie nowy burmistrz Czesław Krzystała złożył uroczyste ślubowanie. Po nim wygłosił krótką przemowę. Na wstępie swojego wystąpienia podziękował mieszkańcom Pszowa za udział w minionych wyborach, jak podkreślił bez względu na kogo oddali swój głos. - Przede wszystkim składam podziękowania moim najbliższym. Żonie, synom z rodzinami, przyjaciołom, znajomym, a zwłaszcza członkom KWW Pszów Nasza Wspólna Sprawa - dziękował nowy burmistrz.

- Wybór na stanowisko burmistrza Pszowa, czyli miasta, w którym się urodziłem i żyję, to wielki dla mnie zaszczyt i dużo zobowiązanie. Dlatego też pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by nie zawiść państwa oczekiwań - kontynuował swoją przemowę Czesław Krzystała, zwracając się do pszowików. Podkreślił, że podczas jego kadencji każdy z mieszkańców, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy poglądów i upodobań politycznych będzie dla niego ważny. - Istotną sprawą na początku mojej pracy będzie przywrócenie dobrych, a zarazem prawidłowych relacji pomiędzy burmistrzem, pracownikami urzędu a wszystkimi mieszkańcami naszego miasta. Tak by pracowało nam się i żyło w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia - mówił Krzystała.

Na zakończenie podziękował ustępującej ze stanowiska burmistrza Katarzynie Sawickiej-Musze, za ostatnie cztery lata pracy na rzecz Pszowa. - Dziękuję Kasiu, życzę ci wszystkiego dobrego - powiedział krótko. Była już burmistrz pogratulowała nowemu włodarzowi objęcia stanowiska szefa miasta. Prócz drobnego upominku wręczyła mu również plik dokumentów. Jak wyjaśniła, są w nich zawarte informacje o zadaniach inwestycyjnych, projektach unijnych oraz informacje o terenach pokopalniachych, które miasto przejmuje od Spółki Restrukturyzacji Kopalń.