Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biernacki jak Kwaśniewski. Pytania o wykształcenie

Do tej pory to prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca był bohaterem internetowych memów. Teraz mema na swój temat doczekał się kandydat na prezydenta Wodzisławia Kacper Biernacki. Mem dotyczy wykształcenia.

Biernacki jak Kwaśniewski. Pytania o wykształcenie

W wyborczych materiałach na swój temat Kacper Biernacki zamieścił informacje, że ma "wykształcenie wyższe niepełne". Szybko podchwycili to kreatywni internauci. Pojawił się mem z pytaniem: "Jak można mieć wykształcenie wyższe niepełne?". Tym bardziej, że w obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej w Wodzisławiu, która rejestrowała wszystkich kandydatów na prezydenta, jest informacja, że Kacper Biernacki ma wykształcenie średnie.

- Mam tak zwane wykształcenie Kwaśniewskiego - mówi otwarcie kandydat Biernacki. W tym miejscu przypomnijmy o co chodzi z "wykształceniem Kwaśniewskiego". W czasach, gdy Aleksander Kwaśniewski obejmował prezydenturę, jego wykształcenie to był bardzo gorący temat. Polityk twierdził, że ma wykształcenie wyższe, jednak okazało się, że studiów na Uniwersytecie Gdańskim nigdy nie ukończył i nie złożył pracy magisterskiej. W odniesieniu do jego sytuacji w języku potocznym pojawiło się określenie "wykształcenie prezydenckie".

Sytuacja Kacpra Biernackiego jest wprawdzie nieco inna, bo zdał wszystkie egzaminy i dokonał zaliczeń przedmiotów wymaganych programem studiów. Czyli uzyskał tzw. absolutorium. - Mam absolutorium, ale obrona pracy magisterskiej dopiero przede mną. Studia były jednostopniowe, egzaminy zdałem, indeks oddałem, ale pozostała praca magisterska - przyznaje. - Po sytuacji z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego w języku potocznym pojawiło się określenie o wykształceniu "wyższym niepełnym". Natomiast jest ono umowne. Państwowa Komisja Wyborcza nie uznaje rzecz jasna poziomów umownych, dlatego w dokumentach podałem wykształcenie średnie - puentuje.

fot. Facebook

Ludzie

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Takaprawda (83.238. * .177) 19.10.2018 22:15

@luki0 zobaczymy komu bedzie do śmiechu po wyborach.

~luki0 (109.201. * .30) 19.10.2018 21:30

~cogitoergosum - fantastyczny komentarz :) oplułem monitor ze śmiechu, w samo sedno :)

~cogitoergosum (77.255. * .226) 19.10.2018 20:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Z dowolnej szkoły gotowania na gazie mógł sobie dyplom "kupić" już dawno. Ale jak się gra kilka lat na pececie z przerwami na "dajcie jeść!", to się nawet z tak niezwykle ciężkiej dziedziny, jak teologia dla nauczycieli katechezy, dyplomu nie wydusi. Ja bym chciał widzieć świadectwo maturalne i indeks tego kolesia, czy są na tym samym poziomie, co prawdy objawione jego kampanii. Wicie, rozumicie, "prawie katecheta na miernych", to brzmi dumnie. I ze Smougiem zawalczy (jak święty Michał), i resztki Settlersów przepędzi (z Wodzisławia) i Kiecę zedrze (z tronu).

ergo 19.10.2018 20:30

Ten mem jest tak słaby, ze wyślemy Biernackiego na uczelnie żebyśmy tego nie musieli już oglądać

WódzMiasta 19.10.2018 16:21
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

I zaraz będzie hurrrr durrr.,że jakakolwiek zła opinia będzie z obozu Kiecy..,
to aż czuć,przykre..

Dr_Svevo 19.10.2018 16:00
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Jaki komitet stoi za tym memem bo chyba nie "kreatywni internauci" ?

~kulo (83.4. * .216) 19.10.2018 15:31
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Kadydat z średnim wykształceniem, co za lipa. Gość, który przed 40 nie dał rady obronić ,magisterki? I to ma być prezydent?

~krytyk_przytyk (5.173. * .5) 19.10.2018 15:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nawet w poziomie memów widać różnicę w jakości wykonania. O treści mema nie wspominajac.

~hanyseinz (89.66. * .166) 19.10.2018 14:47
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

jo mom siedym klas podstawuwki i głosuja na Keca!

~eduardo1 (85.14. * .11) 19.10.2018 14:44
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

Ekipa Kiecy zaczyna się bać i robi to, co tak krytykowała - hejtuje :)

~borok (85.14. * .114) 19.10.2018 13:58
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

a ja mam podstawowe i w głowie wiecej wiedzy niż biernacki z kiecą razem wzieci