Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pytania o zawodowe plany Kiecy

Prezydent Mieczysław Kieca został zaczepiony przez dociekliwego internautę, który oczekuje od włodarza publicznej deklaracji, że jeśli ten ponownie zostanie prezydentem, to nie wystartuje za rok w wyborach do parlamentu.

Pytania o zawodowe plany Kiecy

Tym dociekliwym internautą jest Aleksander Wala, wyraźnie sympatyzujący z ugrupowaniem Wodzisław 2.0. przedsiębiorca, który często wytyka Kiecy i jego środowisku różne wpadki. Wala przedstawił scenariusz, który - jego zdaniem - wydaje się logiczny. Zwrócił się wprost do prezydenta Mieczysława Kiecy. - Kadencyjność daje Panu 10 lat ewentualnej zabawy w Prezydenta Wodzisławia (choć ja jednak obstawiam, że Pan przegra te wybory, bo coraz więcej jest głosów negatywnych, ale zostawmy to na razie). Wie Pan o tym, że przy aktualnym stanie prawnym w wieku przed 50-tką zostanie Pan bezrobotny niezależnie od konstruowanych wokół siebie zasiek i struktur. Ustawa nie puści i już. To słabe. Mając 20 lat kariery samorządowej szukać pracy w wieku 50 lat? Chyba bym nie chciał... - napisał Wala w mediach społecznościowych. Później przeszedł do sedna sprawy. - Jaki scenariusz może wydać się logiczny? Pytanie czy prawdopodobny. Tego nie wiem. Ja bym wystartował na Prezydenta Miasto Wodzisław Śląski tylko po to by "podgrzać nazwisko" przed przyszłorocznymi wyborami. Mając możliwość wystartowania na Posła/Senatora czy też Europosła i będąc jednocześnie szefem Platformy w Wodzisławiu dostałby Pan pewnie dobre miejsce na liście. Dla mnie logicznym ruchem byłoby tak postąpić i zostawić Miasto Wodzisław Śląski by realizować swój prywatny interes tj. karierę polityczną. Pytanie, czy taki jest plan Panie Mieczysławie Kieca? Czy jest Pan w stanie dziś podpisać deklarację w formie prawnej przyrzeczenia publicznego, podpisać weksel lub poczynić inne prawne zobowiązanie, że jeśli zostanie Pan wybrany na urząd Prezydenta Wodzisławia, to nie wystartuje Pan w najbliższych 5 latach w wyborach Parlamentarnych oraz do Europarlamentu pod rygorem zapłaty kwoty 200.000 na cel charytatywny przeze mnie wskazany? Tylko wtedy Pana odpowiedź można potraktować poważnie - podsumował swój wpis.

Ponieważ pytanie mogło dotrzeć do sporej grupy odbiorców, postanowiliśmy zwrócić się do prezydenta Mieczysława Kiecy i poprosić o odpowiedź. - Jestem osobą odpowiedzialną i bardzo odpowiedzialnie podchodzę do pełnienia tak ważnej funkcji. Rozważałem start w tegorocznych wyborach. Chciałem mieć wewnętrzną pewność zanim podejmę się tak istotnych zobowiązań. I ją mam - podkreśla prezydent Kieca. Dodaje, że wpis internauty traktuje jako insynuacje. - Jestem pewny, że chcę nadal realizować pieczołowicie opracowaną strategię rozwoju miasta, dokończyć plany budowy i rozwoju. W moim programie nakreśliłem kolejne plany poprawy komfortu życia wodzisławian. Plany te opracowałem na pięć lat. I w tym momencie myślę o poświęceniu się pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców na najbliższe pięć lat. Nigdy nie rozmawiałem z panem Aleksandrem Walą o moich zawodowych i życiowych planach. Nie wiem zatem skąd jego insynuacje dotyczące mojej przyszłości. Ja swoją decyzję o starcie w wyborach i poproszeniu mieszkańców miasta o dalsze zaufanie dla mej pracy podjąłem. Teraz najwięcej będzie zależało od osób, które zdecydują się wziąć udział w wyborach 21 października - puentuje prezydent.

(mak)

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bolok (5.173. * .27) 26.10.2018 11:13

Już się pan nie musisz martwić o prezydenta,martw się pan bardziej o siebie

~DemokracjaSterowana (62.148. * .232) 19.10.2018 23:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Objawił się "kardynał Richelieu"? Czemu wypchał tego syneczka zamiast siebie, skoro taki kuty na cztery łapy?

Dr_Svevo 19.10.2018 15:55
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Pan Wala od dłuższego czasu "jedzie" po prezydencie Kiecy lub jak kto woli go hejtuje.Tylko mnie jakoś logika podpowiada że nie robi tego bezinteresownie. Nowiny powinny zapytać czy jak wygra Biernacki to Pan Wala gwarantuje że nie zostanie zastępcą prezydenta.

~esmeralda1 (79.162. * .5) 19.10.2018 14:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No to ciekawe, kto naprawdę będzie rządził Wodzisławiem, jak Kieca przegra z Kiecą 2.0?

~borok (85.14. * .114) 19.10.2018 13:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

a czy w tych planach są podróże krajoznawcze na koszt mieszkańców wodzisławia w celu szukania inwestorów od dzwonków gazowych?

~eduardo1 (85.14. * .11) 19.10.2018 13:45
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

No to ciekawe czym się zajmie jak przegra z Biernackim?

zwykłyobywatel 19.10.2018 13:36
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Szkoda się rozpisywać na temat Kiecy, ale rozbawiło mnie stwierdzenie - Jestem pewny, że chcę nadal realizować pieczołowicie opracowaną strategię rozwoju miasta, dokończyć plany budowy i rozwoju. W moim programie nakreśliłem kolejne plany poprawy komfortu życia wodzisławian. Plany te opracowałem na pięć lat. I w tym momencie myślę o poświęceniu się pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców na najbliższe pięć lat.
To chyba jakieś żart Nasze Miasto powoli umiera.
Jeśli rozwój Miasta polega na postawieniu kilku ławek, posadzeniu drzewek, ale tuż przed wyborami świadczy tylko o gospodarzu Naszego Miasta.
Podczas różnych dyskusji zawsze padało pytanie do Prezydenta ile miejsc pracy stworzył nigdy się do tego nie odniósł gdyż odpowiedź może być jedna zero miejsc pracy.
Dziennikarze Nowin też tej sprawy nie drążyli- bez komentarza.
Mieszkańcy pracują w Czechach gdyż do Wodzisławia Kieca nie sprowadził, żadnego inwestora.
Obiecanki przed wyborami, co ja to nie zrobię pokazuje, że Kiecy zależy na tym aby za wszelką cenę wygrać wybory.
Jeśli ktoś pamięta to pięć lat temu też tak było, że Kieca na szybko coś tam kazał robić, aby pokazać jakie inwestycje realizuje i jakim jest super gospodarzem.
Wierzę, że 21.10.2018 r, będzie koniec rządzenia w tym Mieście tego Pana.
Szczęśliwej drogi już czas ..........

~Rysio (83.4. * .201) 19.10.2018 13:28
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Ile jeszcze jest supermarketów w tych planach?

~Wodzio (188.146. * .209) 19.10.2018 13:09
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Planów Pan Kieca ma zawsze wiele - niestety nigdy ich nie realizuje ;)