Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Billboardy kandydata Kiecy pod lupą internautów

Wracamy do tematu billboardów z wizerunkiem prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecy, który stara się o reelekcję. Internauci pytają o termin rezerwacji.

Billboardy kandydata Kiecy pod lupą internautów

W naszym poprzednim artykule Taki ładny, amerykański. I budzi kontrowersje pisaliśmy o tym, że wyborcze materiały Mieczysława Kiecy pojawiły się na powierzchniach wynajmowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Wówczas prezydent informował, że za kampanię wyborczą odpowiada jego komitet (Nasz Wodzisław) i że to on finansuje m.in. billboardy, ulotki czy banery. Kieca wyjaśnił też, że same powierzchnie reklamowe WCK zostały zarezerwowane kilka miesięcy temu, wiosną (wtedy przekaz był ustny, bez sięgania do dokumentów).

Po tej informacji internauci zaczęli snuć domysły: - Skoro termin zarezerwowano wiosną, a za kampanię jest odpowiedzialny komitet wyborczy, to jak to możliwe, skoro komitet zarejestrowano 16 sierpnia 2018 roku? - pytali.

Mieczysław Kieca skomentował sprawę. Sięgnął do dokumentu i przedstawił go. Wynika z niego, że Kieca zarezerwował powierzchnie reklamowe WCK już w lutym tego roku. - Myśląc o tegorocznych wyborach i przygotowując się do ewentualnej kampanii wyborczej, nauczony doświadczeniem, zarezerwowałem billboardy. Robiłem to jako osoba prywatna, czyli w domyśle - nie jako prezydent miasta, ale potencjalny kandydat na to stanowisko. Zarówno te występujące w ofercie WCK, jak i w większej mierze prywatne powierzchnie reklamowe planowałem jako możliwe do wykorzystania znacznie wcześniej. W chwili zarejestrowania komitetu wyborczego, którego jestem jednym z założycieli, sprawy rezerwacji i planowania przejął sztab wyborczy. Nie mam tu nic do ukrycia. Wszystkie rezerwacje zostały opłacone zgodnie z cennikiem WCK. O rezerwację mógł się zwrócić do WCK każdy komitet lub każda inna osoba - poinformował kandydat.

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Thebeściak (85.14. * .124) 19.10.2018 08:06

Nie, nie z desperacji. Z uwagi na regulamin Nowin. W jednym nie chcieli mnie puścić. Nie jestem zdesperowany. Ale Ty mnie NIECO denerwujesz. Nie lubię przemądrzalców. Finito.

~Thebeściak (85.14. * .124) 19.10.2018 08:03

Mhl, czytaj ze zrozumieniem. Kieca napisał „myśląc o EWENTUALNEJ kampanii. Daj se chłopie już spokój. 21 paźdź wybierzemy, może 4 list dokończymy wybory, a Ty ewidentnie obniżasz poziom swoich wypowiedzi. Po co Ci to?

mhl999 19.10.2018 07:59

i z/w desperacji napisałeś 3 posty ;-)

~Thebeściak (85.14. * .124) 19.10.2018 07:58

czystej desperacji

~Thebeściak (85.14. * .124) 19.10.2018 07:57

to akty

~Thebeściak (85.14. * .124) 19.10.2018 07:57

Ostatnie wpisy......

mhl999 19.10.2018 01:59
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

kluczowe jednak w tym wszystkim jest cena wynajmu. to kieca klasycznie pominął choć wcześniej płacił zdecydowanie więcej od bilbordu ;) aż jestem ciekaw kiedy cennik ulegnie zmianie

mhl999 19.10.2018 01:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

hipokryzja w kilku sprawach. jeśli dobrze pamiętam to jeszcze parę miesięcy temu kieca nie potwierdzał startu w wyborach, a tu nagle wyskakuje, że decyzję podjął już w lutym. można by rzec, że kieca minał się z prawdą. mnie ciekawi ile kieca zapłacił za rezerwację z takim wyprzedzeniem bo skoro każdy komitet mógł to zrobić to nie mogli tego zrobić wcześniej niż oficjalnie ruszyła kampania. zakładając hipotetycznie, że kieca zarezerwował sobie termin, ale inny komitet (już zawiązany) zgłasza się i chce płacić bo kieca nie ma jeszcze komitetu to kto ma pierwszeństwo? raczej nie kieca, skoro nie zapłacił i nie ma jeszcze komitetu. kieca nadużywa tu po prostu stanowiska bo kto odmówi prezydentowi?

zezem 18.10.2018 22:45
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

kampania wyborcza nowin jest taka : będzie cisza wyborcza, ukryją komentarze a ich głupawe tytuły i artykuły zastaną.

chyba muszę zainteresować się wszystkimi nagrodami przyznanymi nowinom.

~apraciezwami (46.166. * .217) 18.10.2018 22:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A co z nieprawdłowościami z wykształceniem kacpra 2.0 a moze 1.9. moze wodzisaw 2.0 bedzie takkompletny jak jego wyksztalcenie??? https://ibb.co/j6DVWL

~wck (93.105. * .116) 18.10.2018 22:04

@maxiu nie mam interesu żeby biegać z byle g.......nem do prokuratury. Stwierdzam tylko, oczywiście subiektywnie, z jakim g....nem mamy do czynienia..

maxiu 18.10.2018 21:04

Do "WCK" Jeżeli masz dowody że Pan Prezydent Kieca sfałszował to pismo to już do prokuratury a jeżeli nie to nie wypisuj głupot!!!

zezem 18.10.2018 20:16

ciekawe co jeszcze wyciągną nowiny, dziadka z wermachtu, orientacje gejowską kiecy, a może niecne czyny kiecy w sutannie.....

jak oni tam w redakcji ciężko dedukują, co by to na kiecę,
memy były, wodzisław w ruinie było, procenty były, ...... może jakieś taśmy się znajdą........

a może z izby celnej lub urzędu skarbowego coś wypłynie i wcale nie sugeruję że mrozek w izbie celnej pracował i że w grupie legislacyjnej tworzącej nowe terrorystyczne prawo ( KAS ) przeciwko obywatelom i przedsiębiorcom, też brał udział... ( www.skarbowcy.pl )

zezem 18.10.2018 20:05
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

a nowiny swoje, wiem , mój komentarz nie związany z tematem.....

ale !, czy rezerwacja to finansowanie ?

no chyba że nowiny jak TVPisior kur*skiego, niby niezależne, niby pluralistyczne.......

~wck (93.105. * .116) 18.10.2018 20:00
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Szanowne Nowiny. Taki dokument można sobie samemu zrobić. Co za problem zmienić na pieczątce datownik. To jest tylko kopia potwierdzenia złożenia pisma. Jest tylko datownik. Nie ma nawet podpisu osoby przejmującej w WCK. Jeśli Nowiny albo Kieca przedstawią oryginał pisma które zostało w WCK z nadanym numerem dziennika podawczego to można będzie się nad nim pochylić. Na razie to jest ściema która nie przystoi prezydentowi Wodzisławia.