Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Wilhelm Wolnik: Wycofuję się z polityki

18.10.2018 08:02 | 1 komentarz | mad

Wczoraj (17.10) odbyła się ostatnia sesja siódmej kadencji Rady Gminy Krzyżanowice. W trakcie posiedzenia wójt senior wygłosił zaskakujące oświadczenie.

Wilhelm Wolnik: Wycofuję się z polityki
Wilhelm Wolnik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni pożegnali się oficjalnie z pracą na rzecz krzyżanowickiego samorządu. Wójt Grzegorz Utracki oraz przewodniczący rady Brunon Chrzibek dokonali obszernego podsumowania bieżącej kadencji. Głos zabrał także wójt – senior Wilhelm Wolnik. – Już za kilka dni minie 16 lat, kiedy jestem na emeryturze – mówił, dziękował przy tym pracownikom urzędu oraz wójtowi za to, że w wielu przypadkach realizowano to, co sam jako naczelnik, a później wójt gminy zapoczątkował.

Wójt - senior wygłosił też zaskakujące dla wszystkich oświadczenie. – Ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo smutne – dzielił się z radnymi, nie kryjąc przy tym żalu. – Otrzymywałem anonimowe telefony w związku z wyborami – relacjonował. Zauważył, że oba komitety wystawiające kandydatów na wójta gminy (KWW Mieszkańców Gminy Krzyżanowice wystawił Adama Smyczka, KWW Grzegorza Utrackiego - Grzegorza Utrackiego) zwróciły się do niego o poparcie, ale nikogo nie wybrał. – Powiedziałem, spotkajcie się z mieszkańcami, oni będą wybierać, nie Wolnik – mówił. – Szkalowano mnie, dlaczego nie wybieram jednych albo drugich. Ze względu na wiek i na to, co ostatnio zastałem, niestety wycofuję się z polityki. Proszę się nie gniewać, ale nie będę już uczestniczył w sesjach – dodał, zauważając przy tym, że ma nadzieję, że jego prośba zostanie wysłuchana.

- Jest przykro, że w naszej gminie odbywa się walka wyborcza typowa dla Warszawy, która cechuje się przede wszystkim arogancją, chamstwem, kłamstwem – komentował przewodniczący rady Brunon Chrzibek, zwracając się przy tym do Wilhelma Wolika. – Ja myślę panie wójcie, że emocje i nerwy opadną po wyborach. Proszę, aby nie podejmować dzisiaj decyzji. Nowa rada i przewodniczący spróbują do pana prośby się ustosunkować – kontynuował, dziękując wójtowi - seniorowi za udział w sesjach i słowo doradcze.

Na zakończenie posiedzenia radni oraz pracownicy otrzymali od wójta i przewodniczącego rady upominki, radni odpowiedzieli tym samym gestem (TUTAJ zdjęcia).

Ludzie:

Brunon Chrzibek

Brunon Chrzibek

Przewodniczący rady gminy Krzyżanowice

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.