Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

17.10.2018 07:00 | 8 komentarzy | art, mak, juk

Tegoroczna kampania wyborcza, nie tylko naszym zdaniem, nie powala. Kandydaci skupili się głównie na rozwieszaniu banerów i plakatów wyborczych. Być może w ostatnich dniach przygotują jakieś fajerwerki. Udało nam się jednak wybrać kilka ciekawostek, które przedstawiamy poniżej.

Smaczki kampanii wyborczej [CIEKAWOSTKI]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odpadli na starcie

O tym, że dwóch kandydatów na burmistrza Rydułtów – Andrzej Pożarowszczyk z SLD Lewica Razem i Dariusz Szlachta z PiS - odpadło w przedbiegach, już pisaliśmy. Ale temat przypominamy, bo nadal nie możemy wyjść ze zdziwienia, że włodarzami miasta chcieli zostać kandydaci, którzy nie potrafili dopilnować, by ich sztaby zgłosiły wymaganą przepisami prawa ilość kandydatów na radnych. Nasze zdziwienie jest nieco większe w przypadku Szlachty. Wszak to partia z listy, której chciał kandydować, dokonała zmian w ordynacji wyborczej. Kandydat najwyraźniej sobie ich nie przyswoił.

Emeryci na tapecie

Sztab wyborczy kandydata na prezydenta Kacpra Biernackiego wytknął kandydatom Mieczysława Kiecy do rady miasta „emerytalny” wiek. „Obecny prezydent chce kolejny raz wprowadzić do Rady Miasta emerytów i rencistów. Zmieńmy ICH WODZISŁAW na WODZISŁAW 2.0” - apelował w mediach społecznościowych komitet Biernackiego Wodzisław 2.0, nawiązując do nazwy komitetu obecnego prezydenta Mieczysława Kiecy, który startuje z komitetu Nasz Wodzisław. Kieca się oburzył, że jego kandydatom wytyka się wiek. A Biernacki chyba nieco przestraszył awantury wokół całej sytuacji, bo niemal natychmiast przesłał oświadczenie/tłumaczenie, że w jego sztabie wyborczym, każdy ma wolną rękę w uzewnętrznianiu własnych przekonań.

Kampania kofeinowa

Za jedną z barw toczącej się kampanii wyborczej w naszym regionie bez wątpienia można uznać kolor kawowy. Najpierw kandydat na prezydenta Raciborza Michał Fita zasłynął akcją ”koFITAjm”, w ramach której wóz na kółkach, kubeczki i termosy z kawą stały się pretekstem do rozmów z mieszkańcami. Ale - jak się okazało - kawa jest obecna także w kampanii kandydata na prezydenta Wodzisławia Kacpra Biernackiego, który częstował mieszkańców kawą w Rodzinnym Parku Rozrywki.

Rezerwacja „na wszelki wypadek”?

Niektórzy oponenci Mieczysława Kiecy pękają ze śmiechu. Powód? Chodzi o billboardy z wizerunkiem kandydata Kiecy, który stara się o reelekcję. Billboardy pojawiły się na powierzchniach zarządzanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Prezydent tłumaczy, że jego komitet zarezerwował te miejsca odpowiednio wcześniej, bo już wiosną. - No ale przecież prezydent wtedy nie wiedział, czy będzie kandydował. Tak przynajmniej mówił publicznie - puszczają oko oponenci.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.