Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Razem dla Ziemi Raciborskiej stawia na 5 filarów

10.10.2018 20:03 | 14 komentarzy | ma.w

W podziemiu Zajazdu Biskupiego komitet Razem dla Ziemi Raciborskiej zaprezentował w środowy wieczór 10 października swoich kandydatów do rady powiatu. 5 liderów ugrupowania przybliżyło szczegóły swego programu, nazwanego "Powiat 5.0". Pytaliśmy kogo RdZR typuje na nowego starostę, następcę Ryszarda Winiarskiego?

Razem dla Ziemi Raciborskiej stawia na 5 filarów
W podziemiach Zajazdu Biskupiego politycy Razem spotkali się z dziennikarzami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Komunikacja, Edukacja, Zdrowie, Pomoc społeczna oraz Kultura i Sport to pięć filarów działania, z którymi samorządowcy z koalicji rządzącej w starostwie idą ponownie po władzę w powiecie. Na konferencji prasowej (prócz Nowin były na niej: RTK, Vanessa i raciborskie portale internetowe) RdZR prezentował swoich liderów i kandydatów na listach wyborczych. Przy stole konferencyjnym zasiedli: Tomasz Cofała (sprawy społeczne), Marek Kurpis (edukacja i zdrowie), Adam Wajda (komunikacja) i Adrian Plura, który referował temat kultury i sportu oraz prowadził konferencję.

Obecny był Ryszard Winiarski, starosta raciborski (kadencja kończy się w drugiej połowie listopada), który już nie kandyduje, ale nadal wspiera RdZR.

Razem zapowiada m.in.: połączenie miejscowości powiatu ścieżkami rowerowymi; jeden bilet autobusowy w miejskich i powiatowych kursach i fundusz dróg powiatowych. W Ekonomiku i II LO ma być rozbudowana baza sportowa; w planie jest bursa dla uczniów spoza powiatu.

Parking na Gamowskiej dla pacjentów szpitala ma być powiększony, a kontrakt z NFZ wyższy dzięki staraniom polityków. SOR i termomodernizacja obiektów szpitalnych to wciąż priorytety dla RdZR. Celem w kategorii pomocy społecznej jest utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej dla Niepełnosprawnych tzw. ZAZ.

Kontynuowana ma być coroczna gala nagród Mieszko AD.

Pytaliśmy m.in. kogo ze swego grona politycy RdZR widzą w roli nowego starosty. - Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu - mówił Adam Wajda. Adrian Plura także się wypowiedział, przyznając, że brak Ryszarda Winiarskiego na liście RdZE stanowi problem dla komitetu wyborczego [materiał audio].

Adrian Plura Każdy ma szansę.mp3

- O nas świadczą nasze dobre czyny - reklamował swoje środowisko wyborcze Adrian Plura.

Marek Kurpis wicestarosta raciborski wytłumaczył nam skąd wzięła się nazwa programu wyborczego, jak skonstruowano listy wyborcze i co sądzi o "transferach" do komitetu wyborczego znanych radnych miejskich [w materiale audio].

Marek Kurpis mówi o RdZR.mp3