Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sztab Biernackiego wytyka kandydatom Kiecy "emerytalny" wiek

TEKST AKTUALIZOWANY

KW Wodzisław 2.0 w ostatnich dniach mocno podkreśla zmianę pokoleniową, do której, według komitetu Kacpra Biernackiego, musi dojść w Wodzisławiu. "Obecny prezydent chce kolejny raz wprowadzić do Rady Miasta emerytów i rencistów. Zmieńmy ICH WODZISŁAW na WODZISŁAW 2.0" - apeluje w mediach społecznościowych Wodzisław 2.0, nawiązując do nazwy komitetu obecnego prezydenta Mieczysława Kiecy, który startuje z KWW Nasz Wodzisław. 

KW Wodzisław 2.0 wylicza, że kandydaci startujący do rady miasta z tej listy mają średnią wieku 29 lat, tymczasem średnia wieku na listach KWW Nasz Wodzisław to 59 lat. Dalej wylicza, że na listach KW Wodzisław 2.0 nie ma ani jednego kandydata w wieku powyżej 60 lat, zaś na listach KWW Nasz Wodzisław 35% kandydatów do rady miasta ma powyżej 60 lat. 

- Jeśli chodzi o grafikę z wiekiem radnych, tam nie ma słowa oceny - tylko przedstawione suche fakty. Chcielibyśmy wygrywać merytoryką, ale nasze posty merytoryczne i programowe mają zasięgi maksymalnie 1000 odbiorców, post o wieku ponad 5 000. Mógłbym wprowadzić w stowarzyszeniu i sztabie zamordyzm i wspólną linię, tylko czym będę się różnił od obecnej władzy? Nie zależy mi na władzy dla samej władzy, chcę aby ludzie, którzy mnie wspierają zachowali własną tożsamość - dokonywali własnych wyborów. A jeśli się na tym przejadą? Trudno - wolność wyborów to również gotowość na przyjęcie odpowiedzialności i konsekwencji. Spora część tych młodych ludzi jest po prostu wkurzona na układ, jest zrozumiałe, że czasem dają upust tym emocjom - napisał do naszej redakcji Kacper Biernacki. 

48 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 12.10.2018 23:06
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@zezem - a który z kandydatów radnych na pytanie o program wyborczy odsyła do debaty prezydenckiej bo wtedy pytający dowie się jakie są odpowiedzi?

~Pijany_Wodzisław (205.201. * .10) 12.10.2018 09:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Może trzeba by najpierw zacząć od budowy toalet .Bo pijacy załatwiają swoje potrzeby w miejscach publicznych. https://www.nowiny.pl/143214-prawie-750-podpisow-za-legalnym-piciem-w-plenerze.html?utm_source=internal&utm_medium=link-related-type-guessed&utm_Poczytajcie komentarzeca... [przeczytaj wszystko]

zezem 12.10.2018 09:01

małe pytanko, kto zgadnie na jakiej stronie www napisano że UM Wodzisław zapewni wybranym radnym:

"UM zapewni:– stałą pensję na okres 5 lat (ok. 60 – 100 zł/h),

ale pod warunkiem (!):

– czas pracy nie dłuższy niż 16h miesięcznie (sesja+komisje+dyżury).

ale ku**a pracusie......

ergo 11.10.2018 23:19

@Wnikliwy żebyś wiedział ze nie wiem , oświeć mnie

zezem 11.10.2018 16:35

widzisz "mhl", i zaraz po tobie pustak się odezwał.

wnikliwy 11.10.2018 12:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

mhl, zezem jest przedewszystkim chamem, może myślący?

mhl999 10.10.2018 23:35
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

zezem - czasami poczucie humoru to ty masz ;)

zezem 10.10.2018 09:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

mhl999, nie zrozumiałeś że jestem człowiekiem myślącym ?

swoje sugestie i agitkę kieruj do podobnych sobie pustaków.

mhl999 10.10.2018 09:55
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

to polecam ci podpytać kandydatów o ich programy wyborcze, bo górnolotne hasła to trochę mało detali na ogół. większość nie odpowiada na pytania, co niektórzy nawet usuwają pytania. dla mnie z automatu po prostu wypadają z list potencjalnych kandydatów na których warto zagłosować. poza tym warto wiedzieć na jak długo będziesz kogoś wybierał bo jeszcze (jeśli zagłosujesz) po 4 latach będziesz chciał kogoś rozliczyć i nagle się okaże, że pośpieszyłeś się za bardzo. zakładam, że każdy wyborca po zakończeniu kadencji, w przypadku reelekcji kandydata oceni go właściwie.

zezem 10.10.2018 09:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

ty wiesz, a ja jeszcze nie wiem czy będę glosował, czy nie będę głosował i n kogo, bo jak myślący człowiek mam prawo i czas na decyzję.

w przeciwieństwie do "pustaków intelektualnych" do których przemawia w kampanii "matołuszek krzywogęby"

mhl999 10.10.2018 09:11
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

też nie startuję a wiem na jak długo będę kogoś wybierał

zezem 10.10.2018 09:04
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

bo nie startuję w wyborach, klauzula sumienia nie pozwala mi żyć na krzywy ryj z pieniędzy podatników

dlatego mi umknęło.

ale rozumiem twoje "mhl" szczególne zainteresowanie i start w tych wyborach.

mhl999 10.10.2018 08:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

małe pytanko, dlaczego zezem nie ma aktualnej wiedzy na temat ile trwać będzie nadchodząca kadencja?

zezem 09.10.2018 10:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

małe pytanko, kto zgadnie na jakiej stronie www napisano że UM Wodzisław zapewni wybranym radnym:

"UM zapewni:– stałą pensję na okres 5 lat (ok. 60 – 100 zł/h),

POMIMO 4-LETNIEJ KADENCJI !!!!!!!!!!!!!!!!

Objektywny 09.10.2018 09:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do poniżej co teraz obieca pan prezydent ?przecież nie będzie się chyba powielał? Jak mogę coś doradzić to może pan prezydent nic nikomu niech nie obieca ,bo żeby coś obiecać potrzeba najpierw ufać sobie , i w swoje obiecywanie .Tak niestety bywa kiedy nie ufa się sobie samemu ,to jakie mogą być te obiecanki ?pewnie takie same jak obiecujący -czyli tylko obiecywane ......nie żle wtedy na obiecywał ,a ile spełnił obietnic z obiecywanych ??????????....

mhl999 08.10.2018 20:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

link do programu wyborczego kiecy z 2014 roku https://web.archive.org/web/20150218113402/http://kieca.pl/program.html - niech każdy sam oceni jakoś usługi jaką mieczysław świadczył mieszkańcom na przełomie lat 2014-2018

wnikliwy 07.10.2018 21:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ergo tak już net przeglądasz i nie wiesz gdzie startuje syn Pana Wali? Nie rozsmieszaj mnie. Coś nie tak z twoją wiedzą, poszukaj i przekonaj się że pan Jarosław Mrozek jest na fb. Ergo 12 lat ostatnich rządów to ciągła degradacja Wodzisławia, to cały czas propaganda sukcesu, którego niema. Co wybory to obiecanki, niewiem czy warto na poważnie brać kolejne, przynajmniej mnie już nie przekona. Kieca otoczyl się betonem komunistycznym i to go zgubiło. Taki człowiek jak Grabowiecki, desant z Nysy to typowy przykład, ale takich jest wielu. Nawet Grabowiecki ma ten sam styl polityki, obiecuje na prawo i lewo. 4 lata temu budował rondo, teraz buduje parking wielopoziomowy, też pewnie widmo jak to rondo.

ergo 07.10.2018 21:28
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jeśli chodzi o pana Mrozka to chyba za mało robi żeby się zaczął liczyć. Jego kampania jest jak z lat 90-tych, nie ma go w necie. Nie ma nawet własnego FB, żadnych zdjęć informacji itp.

ergo 07.10.2018 21:26
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@wnikliwy A gdzie to niby stratuje syn Pana Eugeniusza Wali ?

~do_wnikliwy (85.14. * .124) 07.10.2018 19:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

z deszczu pod rynnę

wnikliwy 07.10.2018 17:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pan Biernacki nie jest odpowiednim kandydatem, zaczyna od zbierania podpisów pod petycją aby można pić alkohol w Rodzinnym Parku Rozrywki, czy to tam jest potrzebne? To jest pomysł na głosy wyborcze? Wodzisławia już nie stać na eksperymenty, tu trzeba porządnego gospodarza. Ja widzę że takim może być kandydat Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Mrozek.

wnikliwy 07.10.2018 17:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

ergo Pan Wala to nie startuje, bo syn zaczął politykę, więc nie jest tak jak piszesz

~A_Teista (87.205. * .87) 07.10.2018 10:23
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

:) :) :) Jawi nam sie "młode" ugrupowanie,co to lubi siedzieć przy suto zastawionym stole i zajadać, i wypić, za darmo? To już było i właśnie się miało skończyć, a nie, na nowo, rozkwitnąć! "Ponieważ nigdy nic nie robiłem, niczego się nie nauczyłem, to najlepiej dla mnie, jeśli będę wami rządził?" A czy to na pewno najlepsze dla mieszkańców Wodzia?

~wodzik_swd (194.177. * .140) 06.10.2018 10:53
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Odgrzewanie kotleta to głosowanie na Kiecę, 12 lat na stołku to aż strach kosztować dalej taki kotlet. Poproszę o nowy i świeży.

~sum (178.37. * .110) 06.10.2018 10:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mariop, masz absolutną rację. To co proponuje Biernacki, Wodzisław już przerabiał z Kiecą 12 lat temu. Zatem propozycja Biernackiego, na logikę, jest odgrzewaniem starego kotleta, a nie nowością. Na domiar złego ten nie dowiódł, że jest się w stanie czegokolwiek nauczyć, skoro nawet, zdaje się magistrem od nauczania katechezy, nie zdołał zostać.
I drugi brak logiki w działaniach sztabowców "teraz my 2.0". Kieca jest tylko 3 lata starszy od Biernackiego, a po wybudowaniu jakiegoś tam wiaduktu, jakichś tam rond, jakichś tam łączników drogowych itp. itd. wygląda, że się czegoś nauczył. Większość tych rzeczy zrealizował przed 36 rokiem życia. I, na koniec, łyżka dziegciu. Jako wieloletni, zagorzały przeciwnik PO zapewniam, że Kiecę można przecież wymienić. Są jeszcze inni kandydaci, którzy jakoś bezpodstawnie zniknęli z horyzontu, a oni występują bez "siana" w głowie i bez "siana"przed oczami, to znaczy wykonywali jakieś zawody,dorobili sie jakiejś kasy i mają jakieś konkretne doświadczenia zawodowe i instytucjonalne w zanadrzu.

ergo 05.10.2018 16:30
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@ Mariop czytałeś wywiad z PanemEugeniuszem Walą ? Wieloletnim przewodniczącym Rady Powiatu. On doszedł do wieku emerytalnego i ogłosił że więcej startować w wyborach nie będzie, bo uważa że należy doskonycwac zmian pokoleniowych.

Jednak co najważniejsze powiedział, że to są bzdury z tym doświadczeniem w samorządzie.
Z jego punktu widzenia tego się można bardzo szybko nauczyć.

~Mariop (188.146. * .149) 05.10.2018 15:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@ergo nie piszę o p.Kiecy (12lat temu) wcale nie zajmuję się p.Kiecą. Komentarz dotyczy powyższego kandydata. Może jest jakieś merytoryczne odniesienie do tego.
Wracając , 12 lat temu po zastoju przyszedł amator i jedną kadencję się uczył i zbierał doświadczenie. Czy znowu musimy tak zrobić?

~Noooo (77.252. * .187) 05.10.2018 13:24
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Dlaczego osoby kandydujace z pana zgrupowania zasmiecaja klatki schodowe swoimi ulotkami ,czyz to nie podlega jakiejs karze.Od ulotek w bloku sa odpowiednie koszyki a nie wycieraczki przed drzwiami panie Łukaszu Ch.

~Emerytpo70 (5.173. * .46) 05.10.2018 10:46

Prawo młodości. Wszyscy byliśmy tacy sami

ergo 05.10.2018 08:55
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

@Mariop piszesz o Kiecy 12 lat temu ?

~Mariop (83.29. * .188) 05.10.2018 08:14
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Oceńmy na zimno kandydata:
Zarządzanie zespołami ludzkimi -grupa powyżej 50 osób - doświadczenie 0 zero
Zarządzanie jednostkami o budżecie pow.1 mln -0 zero
Religijność deklarowana -10 dziesięć
Doświadczenie w pozyskiwaniu śr.europejskich-0 zero
Prawo zamówień publicznych-stosowanie i uczestniczenie -0 zero
Doświadczenie samorządowe-0 zero

Praca z zespołami ludzkimi w warunkach konfliktu -0 zero


Ocena nie wypada najlepiej, argument wieku nie powiniem być podnoszony przez sztab lub kandydata-to żaden argument bo ktoś może zarzucić młodość np.trzpiotowość itd .

Dlaczego podkreślam religijność -mnie to nic nie obchodzić , gdzie służy i jak mocno jednak obóz kandydata to podkreśla to się odnoszę. Zaznaczam jeszcze obowiązuje świeckość w urzędach.

zezem 05.10.2018 08:06
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

ergo 05.10.2018 07:48
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

@wyborczyk piszesz ale nie przemyślałeś sprawy.

Kieca na urzędzie to najgorsza opcja dla wodzisławian. Skłócony z rządzącym w kraju PiS, nie dostanie żadnego grosza na miasto, a my razem z nim będziemy się pogrążać.
Myślisz że centrala nie pamięta tej zniewagi głowy państwa podczas wizyty w wykonaniu przyjaciół Kiecy ?
Doskonale to pamiętają.

mhl999 05.10.2018 03:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@A_Teista - skoro skubiesz swoich rodziców to nie znaczy, że innych młodych możesz w ten sposób zaszufladkować. paradoksalnie ich start w wyborach raczej nie świadczy o tym co piszesz. jeśli jednak chcesz wnikać tak bardzo w osobiste życiorysy kandydatów to wnikaj. polecam jednak skupić się nad tym co mają do powiedzenia bo było nie było świat się zmienia i rozsądek nakazuje im dać szansę. to jak ułożą się proporcje w radzie zależy od głosów wyborców. moim zdaniem najlepszy możliwy wybór to wiek 30-45lat

mhl999 05.10.2018 02:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@PrzykładnyObywatel - obie odpowiedzi jak wiesz są twierdzące, ale pytaj dalej warto przypomnieć małe co nie co ;)

~PrzykładnyObywatel (188.137. * .42) 04.10.2018 22:56
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

Czy z NW Pana Prezydenta startuję uznana przez Sąd za winną popełnienia oszustwa Pani Kalinowska?
Czy z tej również listy startuje Pan Ogrodnik? Były wiceprezydent, a gdy ta funkcja okazała się niezgodna z prawem utworzono dla niego nowy stołek w postaci doradcy ds. Oświaty. Tak tylko pytam, a pytań mam więcej.

ergo 04.10.2018 17:46
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

@koksu o jakiej łapance ty piszesz ? Łapankę to robił Kieca bo nikt nie chciał iść na jego listy.


Gdzie są jego wierni towarzysze ? Nie ma nikogo.
.

koksu 04.10.2018 17:10
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

@ergo chyba kogoś fakty zabolały :) Argumenty ad personam, wyzwiska, rzeczywiście musisz być niezwykle inteligentnom jednostką.

ergo 04.10.2018 16:56
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Kieca się obtacza takimi miernotami, żeby się dobrze poczuć na ich tle.

Kieca nie lubi ludzi inteligentnych bo nie potrafi z takimi ludzi współpracować.

Na listach Kiecy nie ma już nikogo kto go kiedyś wspierał, zostało mu mierne , przygłupie towarzystwo w postaci drącego ryja na wizycie Dudy ( Bornikowska i Kalinowski ... tak ten Kalinowski, mąż tej radnej z wyrokiem) paru stetryczałych emerytów i jedna przygłupia małolata dla niepoznaki. Oto całe to stowarzyszenie.