Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lenk o decyzji sądu: jestem zaskoczony [Aktualizacja]

Sztabowcy doradzają Mirosławowi Lenkowi, aby odwołał się od decyzji sądu. W środę 26 września w godzinach porannych M. Lenk wydał oświadczenie w tej sprawie. Treść poniżej.

Lenk o decyzji sądu: jestem zaskoczony [Aktualizacja]

Prezydent Raciborza powiedział nam, że postanowienie sądu, korzystne dla Anny Ronin jest dlań zaskakujące. Mimo, że przekazał sędziemu, że Ronin ogłosiła swój start w wyborach prezydenckich i materiał przez nią wydany i kolportowany zawiera treści dyskredytujące jego, a także innych kandydatów, to uznano, że materiał ten nie ma charakteru wyborczego.

Zobacz również: Mirosław Lenk przegrał z Anną Ronin w trybie wyborczym. Poszło o "układ z Wileńskiej" i "Yeti z Ocic"

Mirosław Lenk nie podjął jeszcze decyzji czy zdecyduje się odwołać od postanowienia wydanego przez rybnicki sąd. Ma na to czas do jutra, do godz. 18.50. Odwołanie rozpatrywałby sąd apelacyjny w Katowicach. - W moim sztabie doradzają mi bym złożył to odwołanie, ale przyznam, że chcę skupić się na pracy, której mam jeszcze sporo, a jutro jest sesja rady miasta - podsumował prezydent Raciborza.


Oświadczenie prezydenta Mirosława Lenka dotyczące wniosku w trybie wyborczym

Szanowni Państwo,

W trybie wyborczym zgłosiłem wniosek do sądu o zakaz kolportażu i sprostowanie nieprawdziwych, krzywdzących mnie oraz moją rodzinę informacji w gazecie „Wolny Racibórz”. Sąd uznał, że nie są to materiały wyborcze i tym samym uchylił się od oceny zaskarżonych treści oraz uwolnił ich autorkę od wykazania dowodów na prawdziwość tych oszczerstw.

Taka ocena sądu uniemożliwia mi dochodzenie swoich racji w tym trybie.

Nadal twierdzę, że podane w tej gazecie treści są kłamliwe i szkalujące, mające na celu dyskredytację mojej osoby jako kandydata na urząd prezydenta. Pozostawiam sprawę na tym etapie, skupiając się na pozytywnej kampanii wyborczej dotyczącej rozwoju Raciborza i przyszłości jego mieszkańców.

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~farsa (77.254. * .137) 26.09.2018 22:03

Szkoda, że nie podjął decyzji o odwołaniu. Dziś NSA orzekł sprawę Premiera Morawieckiego w sprawie budowy dróg przez PO - musi swoje wypowiedzi sprostować w wielu stacjach TV. Historia podobna była z procesami, jak Prezydenta lenka.

~stoplpanktona (83.10. * .44) 26.09.2018 21:19

stop tym wypocinom planktonowych hejterków

~STOP@hejtom (94.254. * .185) 26.09.2018 12:00

Mirosław Lenk przegrał a Anna Ronin wygrała przecież takie są fakty! Ale po hejtach raciborskiego betonu widać że ta porażka bardzo ich zabolała.

~metoo (83.10. * .222) 26.09.2018 11:20

Panie Prezydencie.Szacun,że sprzeciwił się Pan tej mowie nienawiści i rozsiewaniu pomówień w czasie kampanii wyborczej w agitacyjnej gazecie.To chyba twórcy tej agitki się spietrali i nie potrafili przyznać,że wydali 21 tysięcy gazety specjalnie na te wybory .I niczego Pan nie przegrał -o czym rychło się wszyscy przekonają..a plankton opadnie na dno.
jeszcze nic się nie rozstrzygnęło.poza tym,że cała reszta kandydatów i władze powiatu sprawiają wrażenie jakby solidarnie pracowali na zwycięstwo PiS.

~STOP@hejtom (94.254. * .246) 26.09.2018 08:37

Czy to prawda że Lenka przesłuchiwała Policja w sprawie hejtowania z jego domu? Prawda! Czy prawda to, że w H2o Sanepid wykrył bakterie? Prawda! Więc przestańcie hejtować bo takich pytań możemy zadać ze 100. A taki prezydent powinien sam zrezygnować! Tak by pewnie postąpił jakiś polityk z innego kraju Unii Europejskiej.

~STOP@hejtom (94.254. * .63) 26.09.2018 07:58

Panie Lenk proszę to rozważyć i dać sobie spokój. Dla przemyślenia cytat z jednej książki i filmu: "Kończ Waść, wstydu oszczędź".

~59ndijc4 (46.134. * .87) 26.09.2018 07:57

No tak zaskoczony że prawdziwe informacje mogą być rozpowszechniane? Widać że czas skończyć.

erwin 26.09.2018 06:33

poczekamy, zobaczymy .....

~WybioręNowegoPrezydenta (83.26. * .26) 26.09.2018 06:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Lenk niech pan da już spokój i się podda. Zamiast czytać o tym jak Racibórz kwitnie i się rozwija czytamy o tym jak pan pozywa do sądu kogoś KTO TYLKO SIĘ BRONI! TO JEST DLA MNIE SKANDAL! Czy panie Lenk musiało w 2014 roku dojść do hejtowania przeciwko Annie Ronin w co pan też jest zamieszany i innych skandalicznych zachowań w czasie kampanii i po kampanii? Nie. Ale doszło i teraz najlepiej PRZEPROSIĆ ją i mieszkańców i zrezygnować z życia publicznego. Tak myślę!

erwin 26.09.2018 00:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Że co, sąd nie uznał argumentów powoda. Że sądy są zawłaszczone przez władze, to każdy rozsądnie myślący czytelnik wie ....... Uzasadnienie kuriozalne .......

~WybioręNowegoPrezydenta (83.26. * .26) 26.09.2018 00:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oj wyborcy Lenka a co macie napisać. Na wasze zachowanie w psychologii jest takie określenie WYPARCIE. Chcecie wyprzeć się porażki. Ale to już poszło w świat.

~wyborcypewnivictorii (83.10. * .95) 25.09.2018 23:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

.To nie Lenk przegrał ani Ronin nie wygrała-to sąd znalazł sposób ,żeby móc nie oceniać tych kłamstw w Wolnym Raciborzu.zwolnił tez ronin od obowiązku pokazania dowodów na to,że napisała prawdę.z opubikowanego uzasadnienia wynika ,że Ronin równiez podobnie jak sąd dowodziła ze Wolny Racibórz to nie jest agitacja wyborcza ( odwaga gdzieś się ulotniła?).
Jedynie słuszne postanowienie wydał orzekając prawie i sprawiedliwie sędzia Wiliczkiewicz oddelegowany czasowo do pracy w min sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry ? Przypadek?
Panie Prezydencie do Brukseli i Strasburga się w tym trybie odwołać nie można - więc kopać się z tym koniem dalej nie ma co,lepiej przeznaczyć czas na pozytywną kampanię.Jednak wielkie dzięki za to ,ze miał Pan odwagę przeciwstawić się tym oszczerstwom i mowie nienawiści..

~Chcemyczystegopowietrza (94.254. * .13) 25.09.2018 23:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Prezydencie ja z innej beczki co z obietnicą że będziemy mieli czyste powietrze?Wierzę,że Pan że Pan nie zawiedzie.Pozdrawiam

erwin 25.09.2018 22:45

natychmiastowe odwołanie, jeszcze chyba jest proces cywilny. poparcie jakieś partii, czy być kandydatem jakieś partii, to to samo. Mydlenie oczu, dla maluczkich. Utożsamiając się z jakąś partią, trzeba działać zgodnie z linią tej partii, albo to poparcie się straci. Może p. Polowemu, tylko zależy na poparciu tej partii do wyborów? a, potem będzie miał ,,wsparcie" pana z Pietrowic Wielkich. Nie przypadkiem p. Ronin, zrezygnowała i połączyła swoje ,,siły" a p. Polowym. Cztery lata temu, ten sam pan z Pietrowic Wielkich popierał z ukrycia p. Ronin. Został złapany na zdjęciu z owa panią na jednym z spotkań wyborczych. Dalej nie mogę zrozumieć jak mniejszość niemiecka łączy siły z PiS ...

~ŚwiadomyWyborca (83.26. * .26) 25.09.2018 21:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie Lenk niech pan da spokój. Czas iść na emeryturę przecież pan się pogrąża.

zezem 25.09.2018 21:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

lenku, natychmiast odwołanie bo z ohydztwem trzeba walczyć !, na dobrego adwokata cię nie stać ?

~Jajakobyly (188.146. * .74) 25.09.2018 21:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ja bym na miejscu prezydenta się wycofal.