Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Polowy wrócił na bilbordy

19.06.2018 17:55 | 7 komentarzy | ma.w

Zamierzający kandydować na prezydenta Raciborza Dariusz Polowy urządza swoją konwencję na Zamku Piastowskim.

Polowy wrócił na bilbordy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 20 czerwca o godz. 18.00 Dariusz Polowy, który od marca przedstawia się raciborzanom jako przyszły kandydat na włodarza miasta, urządza swoją konwencję. Ruszył też z nową kampanią bilbordową. Z tablic można wyczytać, że zamierza zająć się jako prezydent m.in. poprawą raciborskiej gospodarki, oświaty i rynku pracy.

Spotkanie na Zamku jest otwarte, sala może pomieścić około 200 osób. Do tej pory przyszły kandydat spotykał się z zainteresowanymi w księgarni Sowa. – Zdziwiłby się pan jak dużo osób tam przychodzi by porozmawiać ze mną – powiedział nam Polowy.

Działania promujące raciborskiego przedsiębiorcę budzą kontrowersje, bo prawo polskie przewiduje, że przed ogłoszeniem daty wyborów samorządowych nie wolno prowadzić kampanii wyborczej. Polowy kwituje te uwagi: ja tylko informuję. Jak dotąd oficjalną deklarację kandydowania w jesiennych wyborach złożył poza Polowym tylko Robert Myśliwy, naczelnik wydziału edukacji w magistracie. Zapytany o reakcję na decyzję swego pierwszego rywala D. Polowy przyznał, że był nią zaskoczony. Sam typował w wywiadzie dla Nowin, że do konkurencji z nim staną Mirosław Lenk i Anna Ronin.

(m)

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu