Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Robert Myśliwy chce być prezydentem

05.06.2018 08:43 | 10 komentarzy | ma.w

Z naszych ustaleń wynika, że do jesiennych wyborów samorządowych stanie obecny naczelnik wydziału edukacji w magistracie. Zapytany przez nas potwierdził, że zamierza wystartować.

Robert Myśliwy chce być prezydentem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

R. Myśliwy prowadzi aktualnie rozmowy z potencjalnymi kandydatami do swego komitetu wyborczego. O decyzji poinformował swego szefa w urzędzie miasta - prezydenta Mirosława Lenka. Czy będzie dlań konkurencją? Włodarz jeszcze nie ogłosił swoich planów ws. udziału w wyborach. Namawia go do tego PO, ale Lenka nie było w ubiegłym tygodniu na konwencji tej partii w Katowicach gdzie ogłaszała kandydatów na prezydentów niektórych śląskich miast.

Jak dotąd zamiar kandydowania w Raciborzu zgłosił oficjalnie Dariusz Polowy znany z prawicowych poglądów. Teraz dołączył doń Robert Myśliwy (w wyborach w 2010 roku osiągnął drugi wynik po zwycięskim wówczas M. Lenku).

W mediach raciborskich pojawiły się wcześniej informacje, że do rywalizacji mogą jesienią przystąpić: radna miejska Anna Ronin, dyrektor ZSOMS Ludmiła Nowacka czy radny Michał Fita. Zdecydowanych i oficjalnych deklaracji jak i zaprzeczeń z ich strony dotąd nie było.

(m)

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Były naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu