Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Kto kandydatem PiS na prezydenta Wodzisławia? Są dwie osoby

20.04.2018 11:47 | 139 komentarzy | mak

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorota Kowalska oraz radny miejski Dezyderiusz Szwagrzak - te dwie osoby zostały zaproponowane jako kandydaci na stanowisko prezydenta Wodzisławia Śląskiego przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Ostateczną decyzję podejmie zarząd okręgowy PiS. Obaj "kandydaci na kandydata" nie są związani z partią.

Kto kandydatem PiS na prezydenta Wodzisławia? Są dwie osoby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości zgłosiły dwie kandydatury na urząd prezydenta Wodzisławia Śląskiego. - Kandydatury zostały zgłoszone, ale wymagają akceptacji ze strony władz Prawa i Sprawiedliwości - wyjaśnia Ryszard Zalewski, który wchodzi w skład zarządu PiS w powiecie wodzisławskim. - Na tym etapie nie mogę podać nazwisk zgłoszonych kandydatów, bo nie ma jeszcze decyzji władz PiS - dodaje.

My dowiedzieliśmy się, że lokalny PiS postawił na Dorotę Kowalską i Dezyderiusza Szwagrzaka.

Dorota Kowalska jest dyrektorką szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia, a także w zakresie zarządzania nieruchomościami. Nie jest mieszkanką Wodzisławia, jednak - w wyniku ostatnich zmian w kodeksie wyborczym - nie musi mieszkać w Wodzisławiu, by tu startować na prezydenta. - Nie komentuję nieoficjalnych informacji - przekazała nam dyrektor Dorota Kowalska.

Dezyderiusz Szwagrzak jest radnym miejskim w Wodzisławiu. Na co dzień pracuje jako dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu, którego głównym celem działalności jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. To mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. W radzie miasta należy do komisji budżetu oraz komisji rewizyjnej. Do rady został wybrany z ugrupowania "Wspólnota samorządowa". Ma żonę i dwójkę dzieci.

- Nie ukrywam, że otrzymałem dwie propozycje, które sobie cenię, jednak na tym etapie trudno mi mówić o szczegółach. Na tę chwilę sprawuję mandat radnego i na tym chcę się skoncentrować - komentuje Dezyderiusz Szwagrzak.

Po decyzji dotyczącej wyboru jednej osoby, jaką podejmie zarząd okręgowy PiS, wskazana kadydatura zostanie wysłana do komitetu wykonawczego partii. 

Ludzie:

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego